Yakım Oranı %155 Artan Meme Coin’de 20 Trilyonluk Balina Alımı!

  • Popüler meme coin’de ölü (inferno) cüzdan’a gönderilen token miktarının 208 milyon SHIB’e ulaşmasıyla birlikte Shiba Inu’da yakım oranı yüzde 155 arttı. Bu yoğun yakım gerçekleşirken dev bir XRP balinası trilyonlarca meme coin’i cüzdanına ekleyerek portföyünü düzenledi.

Yüksek miktarlarda ve sürekli yakım miktarıyla bilinen popüler meme kripto para birimini Shiba Inu’nun (SHIB) yakım oranı son 24 saatte önemli ölçüde arttı. Aktif olarak SHIB yakımı gerçekleştiren ve Shiba Inu topluluğunu tarafından yakılan SHIB coin miktarının takip edebileceği bir izleme platformu olan olan shibburn‘ün Twitter hesabı tarafından erken saatlerde yapılan bir açıklamaya göre, topluluk tarafından 15’ten fazla işlem ile 112.647.175 SHIB coin’in yok edildiği bildirildi. Bu sayı her geçen saat yükselmeye devam ediyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Shibburn web sites daha yakından incelendiğinde ise yazım saati itibariyle 208 milyon SHIB‘in dolaşımdan kaldırıldığı ve SHIB coin yakım oranında ise yüzde 155’lik bir artış olduğu görülüyor.

shib yakım

Shib burn Twitter hesabına göre, son bir saatte ise etkileyici bir işlem gerçekleşti ve tek bir işlemde ölü cüzdanlara şaşırtıcı bir miktar olan 86.405.616 SHIB gönderildi.

Rehber İçeriği

Shiba Inu’da büyük işlemlerin sayısı yüzde 153 arttı

IntoTheBlock’un istatistiklerine göre, Shiba Inu balinaları veya büyük balinalar, büyük işlemlerde geçtiğimiz gün gerçekleşen yüzde 153’lük bir artışla SHIB’in etrafında son birkaç gündür artan hype’a katıldı. IntoTheBlock tarafından izlenen ve “büyük” işlemler olarak adlandırılan işlemler, 100.000 ABD Dolarının üzerindeki zincir içi işlemler anlamına gelir ve balinaların artan etkinliğiyle ilişkilendirilir

shib coin

Bu gösterge, her gün gerçekleşen bu tür “büyük” işlemlerin hacmini gösterir. Bu metrik aynı zamanda kurumsal faaliyetin veya balinaların alım satımının bir göstergesidir. Bu nedenle, web sitesine göre Shiba Inu işlemlerinde son 24 saatte görülen yüzde 153’lük artış, muazzam miktarda balina alım satımı olduğunu gösteriyor olabilir.

WhaleStats tarafından yapılan ilk 100 Shiba Inu holder’ının analizi, milyarlarca Shiba Inu ile uğraşan kripto balinalarının ve büyük işlemlerdeki artışın bir sonucu olarak ortalama Shiba Inu bakiyesinde yüzde 6,8’lik bir artış olduğunu ortaya koydu. Geçtiğimiz gün ortalama SHIB coin değeri de yüzde 9,4’e varan oranlarda artmıştı.

XRP odaklı balina, portföyüne 20 trilyon SHIB ekleyerek diğer dev cüzdanları geride bıraktı

Büyük bir XRP balinası, portföyünde büyük değişiklik yaptı. 40 milyon doların üzerinde Ripple’da (XRP) pozisyonlarını değiştiren balina XRP’yi portföyünün yüzde 5’ine düşürürken Shiba Inu‘yu ise tüm portföyünün yüzde 21’ini oluşturacak şekilde yeniden düzenledi.

shib coin

Shibarium Layer-2 çözümünün piyasaya sürülmesinin yaklaşmasıyla birlikte, balinaların Shiba Inu’ya olan ilgisi de artmaya devam ediyor. Whalestats tarafından paylaşılan verilere göre, Mega bir kripto balinası son zamanlarda devasa bir işleminde 20 trilyon SHIB’i zulasına ekledi.

Etherscan.io verileri, Mega Kripto Balinasının son 24 saat içinde rekor kıran bir işlemde 210.105.912 dolar (210.10 milyon dolar) değerinde 20.000.000.000.024.240 (20T) SHIB coin biriktirdiğini gösteriyor. Balinanın elinde bu alım sonrası toplamda 48.7 trilyon SHIB coin bulunuyor.

Shibarium konusundaki beklenti SHIB’e olan ilgiyi arttırıyor

Shiba Inu, Shibarium Layer-2 çözümünün geliştirilmesine doğrudan dahil olan bir blok zinciri hizmet sağlayıcısı olan Unification XFUND’un yakın zamanda yayınlanan bir resmi medium blog yazısı aracılığıyla; merakla beklenen IBC/Gravity/wFUND güncellemelerini içeren FUND TestNet yükseltmesinin yanı sıra Shibarium Public Beta TestNet’i yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürmeyi planladıklarını doğrulamasıyla birlikte son zamanlarda oldukça ilgi kazandı.

İlk olarak 31 Mayıs 2022’de, Shibarium Layer-2 çözümünün yaklaşmakta olan çıkışıyla ilgili raporların sosyal medya kanallarında dolaşmaya başladığı zaman aktif hale gelen balina, o zaman da büyük bir işlemde 303.989.233 dolar (303.98 milyon dolar) değerinde rekor miktarda, 25.732.607.947.509 (25.73T) SHIB ‘i satın almıştı.

Etherscan.io verileri ayrıca balinanın tüm bu tokenleri Binance ile ilişkili “Binance 8” etiketli cüzdanlardan birinden satın aldığını belirtiyor.

En büyük Shib holder’ı

Etherscan.io’nun bildirdiğine göre, Mega kripto cüzdanı artık SHIB varlıkları açısından “Light” adını kullanan balina cüzdanını da geride bıraktı ve ETH yatırımcıları arasındaki en büyük SHIB holder’ı haline geldi.

Mega Kripto Cüzdanı şu anda 516.565,644 (516.56 milyon dolar) değerinde toplam 48.732.607.971.750 (48.7 trilyon) SHIB’e sahipken, “Light” şu anda elinde 349.492.727 (349.49 milyon dolar) değerinde 32.971.011.996.001 (32.97 trilyon) SHIB coin bulunduruyor.

Her iki balina cüzdanı, şimdi Shiba Inu’nun toplam dolaşımdaki arzının yüzde 8,1704’ünü elinde tutuyor. CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, Shiba Inu’nun mevcut dolaşımdaki arzı şu anda 549.063 trilyon seviyesinde bulunuyor.

Öte yandan, derin cepli Ethereum yatırımcıları da Shiba Inu’ya ilgi gösteriyor. WhaleStats’a göre SHIB, son 24 saat içinde en büyük 1000 ETH balinası arasında en çok satın alınan token oldu.

Bunların yanı sıra Shiba Inu’nun baş geliştiricisi Shytoshi Kusama da kısa süre önce Shiba Inu topluluğuyla bir Medium blog gönderisini paylaşacağını duyurmuş, Shib yatırımcılarının heyecanlanmasını sağlamıştı.

Fiyata etkisi

SHIB balinalarındaki devasa birikimi ve Ethereum balinalarının en popüler köpek temalı kripto para birimine ilgi duymaya başlamasıyla birlikte, Shiba Inu’nun fiyatı son gün içinde yüzde 9’dan fazla artış yaşadı. Ancak piyasa trendine yenik düşerek gerileyen meme kripto para birimi yazım sırasında, 382.464.896 dolarlık (382.46 milyon dolar) 24 saatlik işlem hacmiyle 0,000010 dolarlık bir fiyatla işlem görüyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : Utoday, thecryptobasic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.