Shiba Inu: IntoTheBlock, Yatırımcıların Davranışını Analiz Etti!

IntoTheblock verilerine göre, Shiba Inu “hodler”larının (bir yıldan uzun süredir meme coin’in tutan adresler), son 30 günde %11.97 oranında olumlu bir değişim gösterdi. Bununla birlikte, kısa ve orta vadeli sahiplerin sayısında aynı dönem boyunca bir düşüş görüldü.

Cüzdan adres sayısı

“Hodling”, kripto para birimi tutma konusunda uzun vadeli bir yaklaşımı ifade eder ve genellikle bir projenin uzun vadeli beklentileri hakkındaki inançlardan veya önörülerden kaynaklanır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, IntoTheBlock’un yatırımcı analizi verilerine göre, SHIB sahiplerinin %28’i meme coin’lerini bir yıldan fazla süredir “hodl” ediyor (elinde tutuyor), %68’i bir yıldır elinde tutuyor ve %4’ü bir aydan daha kısa bir süredir elinde tutuyor. Sadece bir hafta önce, Shiba Inu “hodlers” veya uzun vadeli sahiplerin yüzdesi %27 seviyesindeydi.

Shiba Inu’nun Bitcoin ile korelasyonu %30 düştü

SHIB, son fiyat hareketinin ardından, 30 günlük Bitcoin korelasyon endeksinin gösterdiği gibi, Bitcoin’den kademeli olarak ayrışıyor. Shiba Inu, 14 Ağustos’ta, 0.0000126 dolarlık düşük seviyelerden yaklaşık %35 artarak önemli bir pazar büyümesi elde etti. 15 Ağustos’ta SHIB, geri çekilmeden önce 0.0000179 dolarlık bir zirveye yükseldi.

IntoTheBlock istatistiklerine göre, Shiba Inu, Bitcoin ile yaklaşık 0.62 veya %62’lik bir fiyat korelasyonu gösteriyor. Geçen hafta bu değer 0.9 veya %90 olarak bildirmişti.

Söz konusu ayrışma, Shiba Inu’nun fiyat hareketinin piyasanın genel eğilimi tarafından belirlenme olasılığının düşük olduğunu gösterebilir.

Bunların yanında geçtiğimiz gün SHIB, WhaleStats verilerine göre en büyük 100 ETH balinası arasında en çok satın alınan 10 token arasındaydı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.