Santiment Açıkladı: Bitcoin Fiyatında Kırılma Yaşanabilir!

Kripto analitik firması Santiment’e göre, Bitcoin (BTC) ile borsa arasındaki ilişki etkisini kaybediyor.

Santiment, Bitcoin ve altcoin’lerin, hisse senetleri ile çok az korelasyona sahip olduklarında yükselme eğiliminde olduğunu belirtti. Buna ek olarak Çarşamba günü son ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerinin yayınlanmasının ardından, S&P 500 ve altın düşerken kriptonun toparlandığını bildirdi.

“Korelasyon biterse, bu potansiyel bir kırılmanın iyi bir işaretidir.”

Bitcoin fiyat haraketleri

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Santiment’in verilerini destekleyen farklı bir analiz daha mevcut. Bloomberg’in güncel bir raporuna göre, Bitcoin ve ABD hisse senetleri arasındaki korelasyon bu yıl en düşük seviyesine geriledi. Bitcoin ve Nasdaq 100 endeksi için 40 günlük korelasyon katsayısı, Ocak ayında en son görülen seviyelere 0.50’nin altına düştü. Uzmanlara göre söz konusu oran düşmeye devam ederse, Bitcoin fiyatında somut bir toparlanmaya şahit olabiliriz.

BTC

Bitcoin, yazı yazılırken 21.078 dolar seviyesinde işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte %2’den fazla değer kazandı.

Santiment ayrıca, Cardano‘nun (ADA) fiyatının 2022’nin başından bu yana yaklaşık %70 düştüğünü ve bunun da Ethereum (ETH) rakibine karşı olumsuz sosyal duyguları arttırdığını belirtti. Fakat analitik firmasına göre bu, kısa vadede ADA’nın fiyatı için potansiyel olarak olumlu bir gelişme.

“Topluluk en son bu kadar olumsuz olduğunda yani Ocak ayında, ADA, duyarlılık tekrar olumluya dönene kadar 5 gün içinde +%24 toparlandı.”

Cardano ada grafik

Cardano, yazı yazılırken 0.44 dolar seviyesinde işlem görüyor. Piyasa değerine göre 8. sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte yaklaşık %1.69 oranında artış yaşadı.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.