Milyarder Mike Novogratz’ın Çılgın Bitcoin Tahmini!

Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin (BTC) fiyatının yarım milyon dolara ulaşacağı konusunda hala iyimser.

Novogratz Bloomberg Crypto Summit‘e verdiği yakın tarihli bir röportajda BTC’nin önümüzdeki ilk yıllarda 500.000 dolara ulaşıp ulaşamayacağı sorulduğunda, olumlu yanıt verdi.

Novogratz’a göre, kripto pazarındaki gerilemenin ortasında Bitcoin’i artık bir “fırsat” olarak gören kurumsal yatırımcılar var.

“Bu, benimsenme yolunda bir darbe olsa da, kesinlikle bir U dönüşü değil. Avrupa, Ortadoğu ve ABD’de henüz dahil olmamış kurumların bunu bir fırsat olarak değerlendirdiğini görmeye devam ediyoruz.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Galaxy Digital CEO’su, yüksek enflasyonun devam etme riski nedeniyle, Bitcoin gibi gerçek değeri olan varlıkların servet deposu olarak “kazanmaya” ayarlandığını söylüyor.

“Şu an, Bitcoin tek gerçek değeri olan varlık değil. Altın, gayrimenkul, GYO’lar [gayrimenkul yatırım ortaklıkları]. Portföyünüzde olması gereken çok sayıda gerçek değeri olan varlık var. Ancak Bitcoin benzersiz ve benimsenmesi artıyor…

Buna gerçekten inanan ve arkadaşlarını, topluluklarını ve kurumlarını bunun servet depolamak için iyi bir yol olduğuna ikna eden bir nesil olacak. Çok benzersiz ve totalde yapılacak sadece 21 milyon Bitcoin. Enflasyon karşıtı bir değer deposu olmak için özel olarak üretilen bir varlık. Kolayca aktarılabilir. Ve bu yüzden birçok yönden altından daha iyidir… Altın sadece değerli olduğunu söylediğimiz için değerlidir.”

Özetle Bitcoin fiytaının önümüzdeki beş yıl içinde 500.000 dolara ulaşacağını tahmin eden Novogratz, bunun sebebi olarak  artan benimsemeye ve Bitcoin’in özelliklerine dikkat çekti.

“Ben hala Bitcoin’in 500 bin dolara ulaşacağına inanıyorum. 5 yıl içinde bu seviyeyi göreceğimizi düşünüyorum. Şu anda yaşananlar sadece yoldaki tümsekler.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.