Dev Futbol Kulübü Bu Meme Coin’i Seçti: Fiyat Hareketi Mi Geliyor?

  • Popüler meme kripto para birimi Shiba Inu (SHIB) artık prestijli Brezilya futbol kulübü tarafından ödeme aracı olarak kabul edilecek.

Brezilyalı futbol kulübü Sao Paulo FC, artık bilet alımlarında ödeme yöntemi olarak Shiba Inu ve diğer kripto para birimlerini kabul ediyor. Kuruluşu 1930 yılına dayanan profesyonel bir futbol kulübü olan Sao Paulo, resmi sponsoru ve ortağı Bitso aracılığıyla artık kripto para birimlerini kabul ettiğini duyurdu.

Kulübün üye hayran sayfası tarafından yapılan bir açıklamaya göre, Sao Paulo’nun Socio Torcedor programının üyeleri artık Shiba Inu da dahil olmak üzere çeşitli popüler kripto para birimleri kullanarak takımlarının maçları için bilet satın alabilecek. Bitso, Ocak ayı başlarında platformunda Shiba Inu’ya destek verdiğini duyurdu.

Twitter hesabı tarafından paylaşılan tweet’te bulunan resme dikkatli bakıldığında, kulübün BitPay ödemelerini de kabul ediyor olabileceği görünüyor.

Bir SHIB kullanıcısı SHIB’in Sao Paulo FC tarafından BitPay aracılığıyla da kabul edildiğini onayladı. Kripto ödeme işlemcisi BitPay, 2021’in sonlarında resmi olarak Shiba Inu’yu desteklemeye başlamış ve bu hamle platformun kabul edildiği yüzlerce BitPay satıcısında SHIB harcanabilmesini sağlamıştı.

Blockchain ödeme işlemlerinde bir öncü olan ve misyonu işletmelerin ve insanların para gönderme, alma ve saklama şeklini değiştirmek olan şirket şu anda Seyahat, Yazılım, Eğlence ve oyun gibi farklı sektörlerdeki çok sayıda işletme Bitpay aracılığıyla kripto para birimlerinde ödeme kabul ediyor. Bu işletmeler arasında Amazon, Walmart, Delta, sabit kripto cüzdan üreticisi Ledger, Microsoft, Twitch ve Fast Private Jet bulunuyor.

Bu hamleyle Brezilya’nın en büyük ve en çok madalya kazanan kulüplerinden biri olan Sao Paulo’nun ülkede kripto para kabul eden ilk takım olduğu bildiriliyor.

Shiba Inu balinaların birikimiyle karşı karşıya

Popüler balina izleme paltformu WhaleStats tarafından paylaşılan verilerere göre Shiba Inu, son 24 saatte en büyük 500 ETH balinası arasında en çok satın alınan 10 token arasında yer aldığı için şu anda balinalardan yani büyük sahipleri tarafından gerçekleştirilen büyük bir birikimle karşı karşıya.

3 Haziran’da, Mayıs ayındaki satın alma çılgınlığıyla ünlenen bir ETH balinası olan “BlueWhale0073”, 1.413,119 dolar değerinde 129.525.133.807 SHIB satın aldı. Shiba Inu’nun fiyatı 0.0000106 dolar ile 0.0000113 dolar arasındaki dar bir aralıkta konsolide olmaya devam ediyor ve bu da uzmanlara göre yaklaşmakta olan bir fiyat hareketini gösteriyor.

Yazım sırasında Shiba Inu, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte yüzde 0,4’lük bir artışla 0,0000107 dolardan işlem görüyor.

Shiba Inu, bu metrik sayısı büyümeyi temsil ettiğinden, sadece birkaç gün içinde binlerce yeni holder kazandı. WhaleStats verilerine göre SHIB topluluğu, favori varlıklarının holder’larının sayısıyla ilgili de yeni bir dönüm noktasına ulaşmış ve 1,195,000’den fazla kişiye ulaşarak büyüme göstermişti. Toplam SHIB yatırımcılarının sayısı şu anda ise 1.175.413 seviyesinde bulunuyor.

shiba inu topluluğu

Shib için heyecan verici bir iş birliği gelebilir

Shiba Inu topluluğu, Shiba ekosistemi ve Estonya kripto borsası Switchere arasında heyecan verici bir iş birliğine şahit olabilir.

Resmi bir Shiba Inu Büyüme Topluluğu üyesi olan MILKSHAKE, Switchere ile iş birliği gerçekleştirme konusunda görüştüklerini açıkladı. Gelişme, NOWPayments’ın, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil olmak üzere diğer bazı büyük kripto para birimleri ile birlikte popüler köpek temalı kripto para birimi için yeni bir fiat ödeme çözümü sunmak üzere Estonya borsası ile ortaklık kurmasından sonra geldi.

27 Mayıs’ta, özel SHIB Growth Breed Üyesi, Shiba Inu Topluluğuna önümüzdeki hafta Switchhere kripto borsası ile görüşmelere başlayacaklarını bildirdi.

MILKSHAKE, söz verdiği gibi, bir hafta sonra görüşmeyle ilgili son güncellemeyi tweet aracılığıyla takipçileriyle paylaştı. Mükemmel iletişim için Switchere Exchange’e minnettar olduğunu belirten ekip üyesi, Shiba Inu Topluluğuna Switchhere’ın Shiba Inu ekosistemini desteklemek istediğini söyledi.

Tarihsel referanslar dikkate alınırsa, Switchere’in NOWPayments ve FCFPay platformlarını takip ederek; Shiba Inu ekosistemini destekleyecek bir Shiba Inu listelemesi veya bir tür yakım özelliği başlatabileceği düşünülüyor.

17 Mayıs’ta Kanada merkezli ödeme ağ geçidi FCFPay, “SHIB Yakım Mekanizmasını” ödeme platformuna dahil edeceklerini resmen duyurdu. KoinFinans tarafından bildirildiği üzere NOWPayments de 22 Mart’ta platformuna SHIB ve LEASH için yeni bir isteğe bağlı BURN özelliği ekleyerek trader’ların SHIB veya LEASH’de elde ettikleri kârın bir kısmını yakmalarını sağlayacak bir güncelleme gerçekleştirdi.

Ekipler herhangi bir ortaklık duyurusunu resmi olarak yapana kadar bunların hepsi tamamen birer varsayım.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.