Şubat 23, 2022

CoinShares: Milyonlarca Dolarlık Yatırım Bu İki Altcoin’e Aktı!

Kripto varlık yatırım ürünleri geçen hafta toplam 109 milyon dolarlık giriş gördü ve amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin, bu girişlerde aslan payına sahip kripto oldu. Altcoin’lere gelince, Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) liderliği aldı. İşte detaylar.

CoinShares’in son raporuna göre, Bitcoin ile ilgili yatırım ürünleri 89 milyon dolar değerinde giriş gördü ve bu rakam amiral gemisi kripto para birimi için nispeten düşük. Firma, son beş hafta içinde BTC ürün girişlerinin toplam 221 milyon dolar olduğunu ve bunun da yönetim altındaki toplam varlıkların %0.7’sini temsil ettiğini kaydetti.

Kaynak: CoinShares

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, 15 milyon doların üzerinde bir değerde çıkış görürken, yatırımcılara Binance’in BNB‘sine yatırım yapma imkanı sunan ürünler yaklaşık 500.000 dolar çıkış gördü.

Buna karşın Solana merkezli yatırım ürünleri, 1.2 milyon dolarlık giriş gördü. Cardano ve XRP yatırım ürünleri ise, bugüne kadar sırasıyla 3 milyon dolar ve 5 milyon dolarlık giriş gördü.

Kripto para piyasasında daha geniş bir bahsi temsil edebilecek çok varlıklı yatırım ürünleri, geçen hafta özellikle 9.4 milyon dolarlık giriş gördü ve bu da toplam girişlerinin yıl başından bu yana 69 milyon dolara ulaşmasına yardımcı oldu.

Ethereum rakibi Avalanche geçen hafta 25 milyon dolar değerinde kurumsal giriş gördü, ancak CoinShares bunların tek bir günde gerçekleştiğini belirtti, bu da “bunun altcoin için daha geniş bir iştahı temsil edip etmediğini söylemek için çok erken” olduğu anlamına geliyor.

Morgan Stanley’nin varlık yönetimi küresel yatırım ofisi, bu ayın başlarında piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi hakkında bir rapor yayınladı ve pazar hakimiyetini Cardano (ADA), Tezos (XTZ) ve Solana (SOL) gibi rakiplere kaptırabileceğini belirtti.

Yatırım bankasının analistleri, karşılaştığı artan rekabet nedeniyle Ethereum’un Bitcoin’den daha büyük bir yatırım riski oluşturduğunu ve “merkezi olmayan bir tasarruf hesabına benzeyen” BTC’yi kullanmak için kullanıcı başına daha az işlem gerektiğini ve ETH talebinin “işlemlerle daha yakından bağlantılı ” olduğunu ekledi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : cryptoglobe


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.