Bu Meme Coin Sahipleri Zararda: Kripto Varlık Toparlanacabilecek mi!

Shiba Inu (SHIB), piyasa genelindeki yaygın kargaşanın etkisinden kurtulamadı. Varlık bu ay %15’in üzerinde düşerek 0,00001 dolarlık güçlü desteğin altına indi. Bu çöküş 1 milyondan fazla SHIB sahibini zarara uğratırken, varlık şimdi 0,00001 dolar bölgesine geri dönmek istiyor.

Zincir içi veri istihbarat sağlayıcısı IntoTheBlock’tan alınan veriler, varlığın mevcut fiyatında, Shiba Inu yatırımcılarının %81’ine kadarının yatırımlarında kayıplarla karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Etherscan verileri, SHIB’nin şu anda tahmini 1,3 milyon sahibinin olduğunu doğruluyor. Bu da 1.053.000 adresi zararda bırakıyor.

Ayrıca IntoTheBlock, 200 binden fazla adrese karşılık gelen sahiplerin yalnızca %16’sının kâr elde ettiğini ortaya koyuyor. Buna ek olarak, yaklaşık 39.000 adres başabaş noktasındadır. Bu durum, söz konusu sahiplerin yatırımlarından ne kâr ne de zarar ettiklerini göstermektedir.

Shiba Inu

Bu düşüş gerçekliği, SHIB’yi 0,00001 dolar eşiğinin altına düşüren piyasa çapında devam eden olumsuzluğun bir sonucudur. IntoTheBlock’a göre, Shiba Inu sahiplerinin çoğunluğu, varlık 0,000009 ila 0,000026 dolar arasında işlem görürken tokenlarını satın aldı. SHIB şu anda geçtiğimiz hafta %1,96 düşüşle 0,00000852 dolardan işlem görüyor.

Shiba Inu, Birikim Artışının Ortasında Toparlanmaya Çalışıyor

Meme coin, Nisan ortasında başlayan düşüş eğiliminin yayılmasıyla aya 0,00001008 dolar fiyatla başladı. Kripto varlık 1 Mayıs’ı 0,00001 dolar seviyesinin altında kapattı. Ancak ertesi gün hızla geri aldı. SHIB, %5,14 oranında düştüğü 6 Mayıs’a kadar 0,00001 dolarlık desteği savunmaya devam etti.

Daha sonraki düşüşler 0,000008 dolardan en düşük seviyelere kadar serbest düşüşle sonuçlandı. Boğalar geri dönüş yapamadı. Varlık 0,00000832 dolar ile 0,000009 dolar arasında konsolide olmaya devam etti. Mevcut değeriyle SHIB bu ay %15,81 düşüş gösterdi.

Ekosistemi çevreleyen gelişmeler boğalara destek sağlamak için çok az şey yaptı. Bununla birlikte, varlık balina birikimindeki artış sayesinde toparlanmaya çalışıyor. Bir IntoTheBlock grafiği, yatırımcıların geçtiğimiz hafta 2,8 trilyonun üzerinde SHIB topladığını gösteriyor.

Buna ek olarak, davranış analizi platformu Santiment’ten alınan veriler, 10 milyar ila 100 milyar Shiba Inu tutan balina adreslerinin Mart sonundan bu yana 1,9 trilyondan fazla SHIB satın aldığını gösteriyor. Diğer adresler arasında da istikrarlı bir birikim eğilimi mevcut.

Bu birikim, iyimserliğin tetiklediği bir ilgi yenilenmesine işaret ediyor. Shiba Inu, bir kurtarma kampanyası başlatmak için ortaya çıkan talepten yararlanmak istiyor. Varlığın, bu bölgedeki büyük satış duvarının bir sonucu olarak 0,000009 dolar ile 0,00001 dolar arasındaki ana direncin üzerine çıkması gerekecektir.

Kaynak : The Crypto Basic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.