Bitcoin Fiyatı Bu Gelişmenin Işığında Yükselebilir: Analist

Piyasadaki düşüşleri tahmin etme konusunda başarılı bir geçmişe sahip olan popüler bir analist, birkaç üst düzey kripto varlığına ilişkin güncel değerlendirmelerini paylaştı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Capo olarak bilinen anonim trader, S&P 500 vadeli işlem piyasasındaki son ralli ışığında, Bitcoin’in (BTC) bir düşüş öncesinde 23.000 dolar seviyesini yeniden yakalamasının muhtemel olduğunu söyledi.

“SPX vadeli işlemleri beklendiği gibi destekten sıçradı. Bir lower high oluşturması için 4.220 ile 4.280 arasında direnç yer alıyor.

BTC’nin 23.000-23.500 doları takip etmesi ve ayrıca daha düşük bir yüksek (w2 / w5) oluşturması an meselesi. 

Sonrasında oradan bir ret aldığını ve düşüş trendinin devam ettiğini görebiliriz.”

Capo, Bitcoin’in ne kadar düşeceğine gelince, lider kriptonun 16.000 dolara kadar düşebileceğini tahmin ediyor.

“Ana dirençler: 22.500 dolar ve 23.500 dolar. Bu seviyelere her kısa süreli sıkışma iyi bir satış fırsatıdır. 

Ana destek: 19.000 dolar. Bu, yeni dipler için nihai düşüş teyidi. 

Ana hedef: her zaman olduğu gibi, 16.000 dolar. Önümüzdeki haftalar için çok muhtemel.” 

Analistin Bitcoin için genel düşüş görünümü, önde gelen kripto varlığının 39.000 dolar seviyesinde işlem gördüğü 12 Mart’a kadar uzanıyor. O sırada analist şu açıklamayı yapmıştı:

“38.000 dolarda net bir kırılma = 35.000 dolar. 35.000 doların kırılması = 30.000 dolar. 30.000 doların altına düştüğünde 21.000-23.000 dolarlık ana hedefe ulaşmalıdır.” 

Bunların yanında analist popüler kripto paralardan Cardano’yu (ADA) da inceledi. Capo altcoin’in  0.48 ile 0.52 dolar arasında yükselmesinin mümkün olduğunu düşünüyor.

“ADA long pozisyon açma fikri, iyi [risk/ödül]. Finansal tavsiye değil.”

Cardano ada kripto

Başarılı analist Bitcoin ve Cardano dışında Solana’yı (SOL) da inceledi. Capo, altcoin hakkında gelen bir soruyu yanıtlarken, SOL’un, 30 dolar seviyesinin altına düşmeden önce bir miktar yükseleceğini söyledi.

“Önce bir lower high oluşturmak için yukarı, sonra aşağı.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.