Nisan 11, 2022

Bitcoin (BTC) Neden Bu Kadar Değerli? – Binance CEO’su Açıkladı

Öncü kripto para birimli Bitcoin (BTC), öncü olmasının yanı sıra günümüzde en değerli kripto para olmaya devam ediyor. Bitcoin bu kadar büyük işler başarmasına karşın hala büyük kitlelere tarafından eleştiriye tabi tutuluyor. Aradan geçen kısa süre içerisinde kripto paralar büyük bir benimsenme kaydetti ve trilyon dolarlık bir endüstri haline geldi. Bu büyümeye rağmen dünyada hala birçok insan altının, dijital altın olarak tanımlanan Bitcoin’den daha iyi bir yatırım aracı olduğuna inanıyor.

Tüm bu tartışmalar devam ederken dünyanın önde gelen borsalarından birisi olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Bitcoin’in neden bu kadar değer kazandığına ilişkin görüşlerini paylaştı.

Bu sabah erken saatlerde (TSI) bir tweet dizisi paylaşan CZ, Bitcoin’in bir yol açmadığını konusundaki fikirleri reddetti. İnsanlar tarafından kullanılan her şeyin bir değeri olduğuna dikkat çekti. Bitcoin’i sosyal medya devi Facebook ile karşılaştıran CZ, bu şirketin de bir fiziksel mallara sahip olmadan değer kazandığının altını çizdi.

Sık sık bu tür eleştirilere maruz kalan Bitcoin, bu tür “tehditlerle” baş etmek için çok çaba sarf etti.

Elbette her endüstrinin bir iyi bir de kötü yanı vardır. Bitcoin’in de yasadışı aktivitelerle olan ilişkisi odlukça büyük bir yara yarattı. Bununla birlikte, Facebook’un kullanıcı verileriyle ilgili talihsizlikleri genellikle gözden kaçmaya devam eden bir detay olarak kaldı. Sosyal medya devi çok fazla incelemeye maruz kalsa da BTC kadar göz ardı edilmedi.

Bitcoin’in nasıl bir değere sahip olduğunu daha da vurgulayan Binance CEO’su, genel olarak kripto para birimlerinin nasıl yaygın olarak kullanıldığına ilişkin görüşlerine devam etti:

“Bitcoin ve kripto kullanımı aslında bazı şeyler için araç olarak kullanılır. Uluslararası ve yerel işlemler, küresel bağış toplama etkinlikleri, sanat ve içerik ticareti, enflasyona karşı korunma, likidite sağlama, faiz geliri elde etme vb. amaca sahip olan 500 milyondan fazla insan var.”

Tüm bu kullanım örnekleriyle birlikte, Bitcoin’in neden hala gerçek bir değer içermediği açık bir gizem olarak kalmaya devam ediyor. Sizin bu konudaki görüşünüz nedir? Bitcoin getirdiği yeniliklerle gerçekten bir değer deposu olmayı hakkediyor mu yoksa gerçekten de bir trendin parçası olmaya devam eden bir şey mi?

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.