Ocak 29, 2022

Barstool Sports Kurucusu Dave Portnoy, Bitcoin Satın Aldığını Açıkladı

Ünlü dijital medya şirketi Barstool Sports’un kurucusu ve CEO’su Dave Portnoy, Cuma günü 1.1 milyon dolara 29.5 Bitcoin satın aldığını açıkladı. Ünlü CEO bu hamlesiyle geçmişte eleştirdiği kripto piyasasına yeniden dönmüş oldu.

Portnoy Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “29 Bitcoin aldım” dedi. Portnoy, her bir Bitcoin (BTC) için ortalama olarak 36.924 dolar ödedi.

Ünlü CEO’nun esasında kripto para piyasasıyla ilginç bir ilişkisi var. Portnoy, 2020 yılında Gemini borsasının kurucuları Cameron ve Tyler Winklevoss ile bir araya geldikten sonra, Bitcoin’e ve Chainlink’e yatırım yaptığını açıkladı. Portnoy’un altcoin yatırımlarından hiçbiri iyi sonuç vermedi yatırım yaptıktan kısa süre sonra 25 bin dolar kaybetti. Bu zararın ardından “asla geri dönmeyeceğini” söyledikten sonra “bu [Bitcoin] piyasasına hiç güvenmediğini” belirtti.

Bu hızlı girişin ardından kripto para topluluğunun sık sık gündeminde yer aldı. Geçen Şubat ayında bir videoda “Asla Bitcoin almam. Asla, asla. Bununla ilgili hiçbir şeye inanmıyorum” açıklamasını yapmıştı.

“Ama bunun karlı olduğunu düşünüyorum. Yeterince güçle sonsuza kadar yükselmeye devam edebileceğini düşünüyorum, ancak bunun altında yatan ıvır zıvırı satın almıyorum.”

Bu çıkışların ardından Portnoy, Tesla’nın BTC’ye yatırım yaptığını açıklamasının ardından tüm Dogecoin’ini (DOGE) satmış ve 48.000 dolardan bir Bitcoin satın aldığını açıklamıştı. Ünlü CEO, bu işlemle pazara geri dönmüş gibi görünüyor. Portnoy ayrıca Safemoon’a 40.000 dolar yatırdı. Bu yatırım şu anda mevcut piyasa fiyatlarında 4.000 doların altında bir değere sahip.

Görünen o ki Portney piyasaya tam olarak geri dönmek için Bitcoin’in zirvesinden sonra yaşanan %40’lık düşüşten yararlandı.

Kaynak : beincrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.