Nisan 26, 2022

Balinalar Dönüm Noktasına Ulaşan Meme Coin’e Yöneldi!

Meme coin’in ekibinin “her şey planlandığı gibi giderse” her yıl SHIB’in toplam arzından yaklaşık 111 trilyon birim SHIB’in yakılabilmesini sağlayacağını söyledikleri yakım portalı bir dönüm noktasına ulaştı, bu gelişmeleri takiben balinalar yine popüler meme coin’e akın etti.

Shiba Inu yakım portalı sayesinde bir kilometre taşına ulaştı

KoinFinans tarafından da belirtildiği üzere SHIBA ordusu üyelerinin token’ın dolaşımdaki arzını azaltmasını ve nihayetinde değerini artırmasını sağlamak için Shiba Inu geliştirme ekibi tarafından oluşturulan ve uzun zamandır beklenen “SHIB Burn Portal” geçtiğimiz günlerde başlatılmıştı.

Shiba Inu’nun yakın zamanda başlatılan yakım portalı, başlatılmasından sadece 48 saat geçmiş olsa da muazzam bir çekiş kazanmaya devam ediyor. Lansmanından sonraki ilk 24 saat içinde, resmi SHIB Twitter hesabı, SHIB yatırımcılarının token’larını topluca yakması sonucu sekiz milyar token’ın dolaşımdan kaldırıldığını bildirmişti.

[irp posts=”53254″ name=”Gizemli SHIB Balinasından İlginç Hamle – 11 Milyarlık Yakım Gerçekleşti!”]

Şu anda ise raporlar, portalın Pazar günü faaliyete geçmesinden bu yana 15 milyardan fazla SHIB token’ın yakıldığını ve 15 milyon token’lık dönüm noktasına ulaşıldığını gösteriyor.

Yatırımcılar SHIB token’larını yok ederken, bunları bir inferno adresine aktararak dolaşımdaki arzdan kalıcı olarak çıkarırlar. Bu şekilde, token’ın fiyatını potansiyel olarak artırabileceği bir şekilde jetonu biraz daha kıt hale getirmek mümkündür.

Shiba Inu duyuruda ayrıca; herhangi bir projenin bir “BURN Pool (yakım havuzu)” oluşturmak için Shiba Burn Akıllı Sözleşmesini kullanabileceğini ve SHIB token yakımı karşılığında ödüller sunabileceği” de belirtti.

Balinalar alımlarını takiben Shiba Inu büyük işlemleri % 414 arttı

Balinalar birikmeye devam ederken, IntoTheBlock analiz ekibi, 100.000 dolardan fazla olan Shiba Inu işlemlerinin hacminde bir artış olduğunu bildirdi.

Büyük işlemlerde gerçekleşen artışlar, genellikle kurumsal oyuncuların ya da alım – satım yapan balinaların artan etkinliğiyle ilişkilendirilen bir metriktir. Platforma göre balinaların yoğun bir şekilde meme coin’i satın almaya devam etmesiyle birlikte Shiba Inu (SHIB) büyük işlemleri patlama yaşadı ve yüzde 414’lük bir artış gerçekleştirdi.

balinalar

2 trilyon SHIB alan balina harekete geçti, 219 milyar’ı cebe indirdi

Ethereum yatırımcısı “BlueWhale0073”, milyarlarca meme token satın alarak Shiba Inu biriktirme alışkanlığına bu hafta da devam ediyor. Ancak dev balinanın bu seferki köpek kripto para birimi alışverişi, geçen hafta gerçekleştirdiği alımdan 5 kat daha küçük bir miktarda gerçekleşti.

Bir balina izleme platformu olan WhaleStats, piyasa değerine göre ikinci en büyük meme token’ı olan Shiba Inu’da bir başka önemli alımın daha gerçekleştiğini bildirdi. 24 saat içerisinde gerçekleşen işlemde balinanın 0x66e092fd00c4e4eb5bd20f5392c1902d738ae7bc cüzdanına  219.332.229.787 SHIB’lik şaşırtıcı bir miktarda token gönderildi. Bu alışveriş itibari para cinsinden 5.454.792 dolar anlamına geliyordu.

Ancak balina, bu büyük satın alımda ele geçirdiği SHIB token’larının çoğunu halihazırda sattı. İşlem sayfası, “BlueWhale0073” cüzdanının şu anda bir milyardan daha az [22.010 dolar] değerinde 906.808.367.54 SHIB token’a sahip olduğunu gösteriyor.

Ancak, son zamanlarda Shiba’yı satın alan tek kripto yatırımcısı bu cüzdan değildi. 25 Nisan’da balina “Bombur” (adını Tolkien’in ikonik serisi “The Hobbit”deki bir cüce karakterden almıştır) adlı popüler bir ETH balinası 1.178.967 dolar değerinde 52 milyar SHIB ele geçirdi.

SHIB, DOGE’u takiben yüzde 10 arttı

Pazartesi günü, Shiba Inu Binance borsasında yüzde 10.09’luk bir artış gösterdi. Meme token’deki fiyat artışı, Twitter’ın Pazartesi Elon Musk’ın 43 milyar dolarlık teklifini kabul edebileceğine dair raporların çıkmasıyla Dogecoin‘de gerçekleşen büyük artışı takip etti.

[irp posts=”53291″ name=”Sıcak Gelişme: Elon Musk Twitter’ı Satın Aldı, DOGE Fiyatı Patladı!”]

Bu haber sonucunda orijinal meme parası, ilk raporların yayınlanmasından sadece birkaç dakika sonra yüzde 13’ün üzerinde, o günün ilerleyen saatlerinde Musk’ın Twitter’ı satın aldığı resmi olarak doğrulandıktan sonra ise yüzde 30’un üzerinde büyüme gösterdi.

Ancak kripto para birimi kazançlarının çoğunu kaybederek 0,13 dolara tekrar geriledi. Shiba fiyatı ise son 24 saatte yaklaşık yüzde 8’lik bir düşüşle 0,000022 dolardan işlem görüyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.