Nisan 9, 2022

Popüler Meme Coin’de Yılda 111 Trilyonluk Yakım Gerçekleşebilir!

Shiba Inu ekibi üyelerinden birisi, yaklaşmakta olan yakım portalının ayrıntılarını paylaştı ve portalın SHIB’in dolaşımdaki arzından yıllık 111 trilyon token’ın nasıl kaldırabileceğini ayrıntılarıyla anlattı.

Shiba Inu (SHIB) arzının bir kısmını yakma ihtiyacını çevreleyen coşkunun ardından, popüler meme kripto para biriminin ekip üyelerinden birisi, kripto para biriminin yıllık ne kadarının yakılabileceğini ayrıntılı olarak açıkladı.

Bir Shiba Inu Discord moderatörü olan Queenie, Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda, “her şey planlandığı gibi giderse” her yıl köpek temalı kripto para biriminin toplam arzından yaklaşık 111 trilyon birim SHIB yakılabileceğini söyledi.

Yakım Metrikleri

Queenie, bir Layer-2 teknolojisi olan Shibarium ve projenin merkezi olmayan borsası ShibaSwap 2.0’ın SHIB işlem ücretlerinin %1’ini yakım için kullanılmasına rağmen, projenin her yıl trilyonlarca Shiba Inu token’ı yakabileceğine dikkat çekti.

ShibaSwap 2.0’da %1’lik bir işlem ücreti yakımı uygulanırsa ve merkezi olmayan borsa ayda toplam 10 milyar dolarlık işlem hacmini tamamlarsa, her ay 3.7 trilyon Shiba Inu token’ının yakılacağını ve bu yakım miktarının ise bir yılda toplamda 44 trilyon SHIB’e kadar ulaşacağını söyleyerek yakım planlarını açıkladı.

Bunların yanı sıra, aynı metrik Shibarium L2 teknolojisinde uygulanırsa, miktar iki katına ulaşabilir ve yakım miktarı ise yılda 88 trilyona çıkarılabilir.

Popüler Meme Coin'de Yılda 111 Trilyonluk Yakım Gerçekleşebilir!

Olumlu Beklentiler

Ayrıca Queenie, şu anda mevcut olan ve topluluk tarafından sıklıkla gerçekleşen yakım çılgınlığına, yakım portalının yaktığı coin’lerin de eklenmesi sayesinde; yıllık SHIB yakımlarının miktarının “en az yakımın gerçekleştiği bir yılda” bile 111 trilyon SHIB’e ulaşabileceğini belirtti.

Queenie’nin analizi gerçekleşirse, Shiba Inu’nun 549 trilyonluk dolaşımdaki arzının yüzde 20’si sonsuza kadar dolaşımdan çıkarılabilir.

Shiba Inu yakım çağrıları

Bu hamlenin, dünyanın en büyük ikinci meme kripto para birim olan Shiba Inu’nun topluluğunun, geliştiricileri SHIB’in toplam arzını bir katrilyon kadar azaltacak bir yakım mekanizması sunmaya çağırmasının ardından geldiğine de dikkat etmek gerekiyor.

Topluluk, bu hamlenin memecoin’in değerini yaklaşık 0,01 dolara kadar çıkaracağına inanıyor. Destekçiler tarafından yapılan birkaç çağrıdan sonra, Shiba Inu ekibi bu yılın başlarında, yılın ilerleyen zamanlarında kripto para birimi için sonra bir yakım portalı başlatacağını duyurdu.

Ancak geliştiriciler yaklaşmakta olan girişim hakkında daha fazla ayrıntı vermedi ve kripto topluluğunu çılgın tahminleriyle başbaşa bıraktı.

Ekibin SHIB yakım portalını test etmeye çoktan başladığını da belirtmekte fayda var.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : thecryptobasic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.