Mayıs 11, 2024

Önümüzdeki Hafta Kazanç Sağlayabilecek İki Altcoin Dikkat Çekiyor!


Kripto para piyasasındaki negatif fonlama oranları, kısa pozisyon hacminde artışlar ve daha yüksek seviyelerde kaldıraç likidasyonu birikimi gibi detaylar önümüzdeki hafta bir “short squeeze” oluşma olasılığını arttırıyor.

Avalanche, önümüzdeki hafta short squeeze yaşaması ve potansiyel olarak fiyatının hızla yükselmesi muhtemel kripto paralardan biri. Bu durum özellikle haftalık açık faiz oranlarında dikkat çekiyor.

Yaşanan son gelişmeler AVAX için negatif fonlama oranlarını artırdı ve açığa satış yapanlar uzun pozisyon alanlara %5,8’lik bir APR ödüyor.

Özellikle, Avalanche’ın 1 aylık likidasyon ısı haritası token başına 40 dolarlık kritik bir likidite havuzu gösteriyor ve bu da kısa süreli bir hedef haline gelebilir. Bu seviyeye yapılacak bir ralli, AVAX yatırımcılarını 34 dolarlık mevcut fiyatlardan %17’nin üzerinde hızlı kazançla ödüllendirecektir.

Benzer şekilde, Bitcoin Cash de %10,06’lık kayda değer bir negatif fonlama oranına ve piyasadaki en yüksek 10. açık faize sahip.

BCH, iki kısa süreli olayda 500 dolarlık önceki likidasyon hedefine ulaştıktan sonra 625 dolara kadar yükseltme potansiyeli taşıyor. Bitcoin Cash’in şu anda 430 dolardan işlem gördüğü düşünüldüğünde, bu durum %16 ila %45 arasında kazanç anlamına geliyor.

Bununla birlikte, diğer faktörler AVAX, BCH veya diğer kripto paralar için öngörülen trendin tersine dönmesini ve kısa pozisyon sıkıştırmalarını engelleyebilir. Yatırımcılar kaldıraçlı pozisyonlar açarken ve bu değişken ortamda spekülasyon yaparken dikkatli olmalıdır.

Kaynak : Finbold

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?