Shiba Inu Beklenen Portalı Başlattı: Büyük Bir Fiyat Katalizörü Olabilir!

KoinFinans tarafından da daha önce bildirildiği üzere Shiba Inu Discord moderatörü olan Queenie, bu ayın başlarında Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda, “her şey planlandığı gibi giderse” her yıl köpek temalı kripto para biriminin toplam arzından yaklaşık 111 trilyon birim SHIB’in yakılabilmesini sağlayacak bir yakım portalı üzerinde çalıştıklarını söylemişti.

Bu açıklamalar sonrasında topluluk tarafından merakla beklenen portal sonunda başlatıldı. Platform tarafından yapılan açıklamalara göre, yatırımcılar SHIB token’larını dolaşımdan kaldırmaları sonucunda pasif gelir elde edebilecek.

SHIB yakım portalı başlatıldı

En büyük ikinci meme kripto para birimi olan Shiba Inu’nun geliştiricileri; yatırımcıların dolaşımdaki token miktarını azaltmak için SHIB varlıklarını yakabilecekleri bir portal oluşturdu. Bu şekilde Shiba Inu holder’ları, yeni başlatılan yakım portalının da yardımıyla artık SHIB token’larını yakarak pasif gelir elde edebilecekler.

Yatırımcılar SHIB token’larını bir inferno (anahtarları olmayan cüzdanlardır ve içerikleri geri alınamaz; bu nedenle, kendisine gönderilen her şey kaybolur ve dolaşımdan çıkar) adresine taşıyarak, bunları dolaşımdaki arzdan kalıcı olarak çıkaracaklar.

Arzı yüksek olan projelerin geliştiricileri, genellikle dolaşımdaki token miktarını azaltmak için bir yakım mekanizması kullanır ve varlığın fiyatını yükseltmeye yardımcı olan bir kıtlık düzeyi yaratır. Bu şekilde, token’ı biraz daha kıt hale getirmek ve potansiyel olarak kripto para biriminin fiyatını artırmak mümkündür.

SHIB token’larının sistematik bir şekilde yakılmasına izin veren ağ portal, RYOSHIS VISION token’ının yaratıcıları ile ortaklaşa oluşturuldu. Tokenin geliştirme ekibi, yeni işlevselliğin Shiba Inu’nun “tarihin en iyi dijital varlıklarından biri” olmasını sağlayacağına inanıyor.

Token’ları deflasyonist hale getirmek ve aynı zamanda piyasadaki kıtlığını sağlamak için bu yakma mekanizmaları Ethereum (ETH) ve Binance (BNB) gibi popüler dijital varlıklar tarafından popüler hale getirilen platformlardır.

İlginç bir şekilde Shib ekibi, “herhangi bir projenin, bir “BURN Pool” oluşturmak için Shiba Burn Akıllı Sözleşmesini kullanabileceğini ve SHIB token yakımı karşılığında ödüller sunabileceğini” belirtti.

Shiba Inu yakımı holder’larına ödül kazandıracak

Yakıma teşvik etmek için SHIB burner’ları RHYOSHI ödülleri şeklinde pasif gelir elde edebilecek. Ayrıca SHIB’in yakım sitesine göre, tüm RHYOSHI işlemlerinin yüzde 0,49’u SHIB token’larını yakan yatırımcılara dağıtılacak. Web sitesi yakımla ilgili ayrıntılardan şöyle bahsediyor:

“Bu portal, pasif bir gelir onayı ile SHIB yakan insanları RYOSHI Ödülleri şeklinde ödüllendirmek için oluşturulmuştur.”

Yine Burn web sitesinden elde edilen verilere göre, tokenin ICO’sundan bu yana yaklaşık 410 trilyon Shiba Inu biriminin yakıldı.

Yakım portalı mı Robinhood listelemesi mi daha büyük katalizör?

Shiba Inu fiyatı için hangisinin daha büyük katalizör olacağı sorusunun kolay bir cevabı var. Şüphesiz, bir yakım portalının başlatılması, dijital token’ın fiyatı üzerinde daha uzun vadeli ve güçlü bir etkiye sahip olacaktır.

Robinhood’un Shiba Inu’yu listelemesi meme coin için yalnızca geçici bir destek sağladı. Popüler ticaret platformunun meme kripto para birimini eklediğinin haberlerinin yayılmasından sonra elde ettiği kazanımların çoğundan çoktan vazgeçti bile.

Bununla birlikte, bir yakım portalı muhtemelen önümüzdeki yıllarda da devam edecek olan coin yakım etkinliğini kolaylaştıracak ve sadece topluluk tarafından gerçekleştirilen bir olay olmaktan çıkaracaktır. Dolaşımdan çıkarılan her token için, kalan token’ların değerinin kademeli olarak artırılması bekleniyor. Yani sonuç olarak Shiba Inu’nun Robinhood listelemesi sıçraması, ShibaSwap 2.0 başlatıldığında gerçekleşecek olanlarla karşılaştırıldığında önemsiz görünebilir.

Ancak bunların yanı sıra; yakımın, yalnızca Shiba Inu değerleme denkleminin arz tarafına odaklandığına dikkat etmekte fayda var. Talep tarafında daha büyük bir fırsat yatıyor olabilir. Muhtemelen kripto para birimine yönelik talebin en önemli potansiyel itici gücü olan Shiba Inu metaverse’inde yaşanacak geliştirilmenin de bu fırsatı yarattığı iddia edilebilir.

287 milyonluk yakım gerçekleşti

KoinFinans tarafından da belirtildiği üzere en büyük ikinci meme kripto para birimi Shiba Inu‘nun topluluğu tarafından dün bir başka büyük yakım daha gerçekleşti. Yoğun burn’lerin sonucunda popüler meme coin’in yakım oranı da inanılmaz seviyelere fırladı.

Shibburn bugün yaptığı bir paylaşımda web sitelerinden, son 24 saat içinde toplam 287.321.056 meme token’ının “inferno” cüzdanlarına gönderildiğini belirtti.

Web sitesindeki SHIB yakım sayfasına göre, topluluk bu çeyrek milyarlık SHIB’i ölü adreslere 12 işlemde gönderdi. Shibburn web sitesindeki verilere göre, ikinci en popüler meme kripto para biriminin yakım oranı dün yüzde 8309 gibi inanılmaz bir artış göstermişti. Ancak bugün için yakım oranı yüzde 20 oranlarında sabitlendi.

shiba inu

CoinMarketCap verilerine göre Shiba Inu (SHIB) tokeninin fiyatı şu anda 0,00002397 dolar seviyesinde bulunuyor. Meme kripto para biriminin arzı, bir katrilton token’lık bu ilk arzından yüzde 45’lik bir düşüşle 549 trilyon token seviyesinde bulunuyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.