Eylül 23, 2023

Ünlü Analist Ekim ve Kasım Ayında Bitcoin için Rotasını Çizdi: Bu Tarihlerde 34.500 Dolar!

Dünya çapında finans piyasaları değişen ekonomik göstergelere tepki verirken, kripto para birimi ortamı, özellikle de Bitcoin, tartışmaların odak noktası olmaya devam ediyor. BTC analizinde seçkin bir isim olan Kaptan Faibik, Bitcoin’in önümüzdeki Ekim ayında izleyebileceği potansiyel yörüngeye ilişkin görüşlerini paylaştı.

Kaptan Faibik, BTC’nin muhtemelen belirli bir işlem aralığında sınırlı kalacağını öne sürüyor ve bunu “kama” olarak adlandırıyor. Bu fiyat aralığı 26.000 ila 24.000 dolar arasındadır. BTC’nin bu ay boyunca 23 bin dolara kadar düşebileceği, ancak Kasım ayında potansiyel olarak daha güçlü bir güçle toparlanarak 34.500 dolara kadar yükselebileceği tahmin ediliyor.

Piyasa Göstergeleri

Bu haber yazıldığı sırada Bitcoin’in değeri 26,557 dolardır. Ek olarak kısa bir süre önce kritik 27,000 dolar sınırının altına düşmüştür. Bu düşüş, finans sektörünün, kripto paralar da dahil olmak üzere çeşitli piyasa varlıklarını genellikle derinden etkileyen Federal Faiz Oranı kararlarına verdiği tepkilerin hemen ardından geldi. Bu tür değişken faktörler söz konusuyken, BTC’nin düşüşünün daha da uzaması, hatta 26.000 dolar seviyesinin altına inmesi mümkün.

Federal Açık Piyasa Komitesi’nden (FOMC) çıkan raporlar da dahil olmak üzere önemli finansal olaylar, her zaman varlıkların yörüngesini etkiler. Bitcoin de bir istisna değildir. Artan aşağı yönlü baskılarla birlikte piyasa eğilimleri Bitcoin’in 25.400 dolar sınırına yaklaşabileceğini, hatta bu sınırı aşabileceğini gösteriyor. Bunun gerçekleşmesi halinde, kripto para için kesin bir düşüş eğilimi oluşabilir.

Yatırımcılar İçin Bir Umut Işığı mı?

Ancak, tüm göstergeler BTC için sürekli bir düşüşe işaret etmiyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI) gibi temel piyasa göstergeleri bir umut ışığı sağlamaktadır. RSI 50 puanlık eşiğin üzerine güvenle çıkarsa, bu BTC’nin mevcut düşüşünü kırmasının erken bir işareti olabilir. Böyle bir hareket, Bitcoin’in 27.455 dolar bariyerini aşma potansiyeline işaret edecek ve bu da para biriminin yukarı tırmanmasının, hatta belki de 28.000 dolar seviyesini aşmasının önünü açabilecektir.

Kaynak : CoinPedia


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.