Popüler Altcoin’de %150 Artış: Bu Gelişme Fiyatı Daha Yükseğe Taşıyabilir!

0
Popüler Altcoin'de %150 Artış: Bu Gelişme Fiyatı Daha Yükseğe Taşıyabilir!
  • Haziran ayından bu yana, piyasanın geri kalanı bocalarken, popüler bir altcoin güç belirtileri göstermeye devam ediyor. Platformun üç gün içinde açıklanacak olan yükseltmesinin fiyatları yukarı çekiyor olabileceği düşünülüyor.

Merkezi olmayan paralel blok zinciri ekosistemi olan Cosmos (ATOM), kripto para piyasasının geri kalanındaki zayıflığına rağmen Haziran ayının en düşük seviyelerinden bu yana yüzde 152’lik bir artış gösterdi.

Bu istikrarlı yükselişin de, teknik incelemenin 26 Eylül’de Cosmoverse’in ilk gününde yayınlanması planlanan ATOM 2.0 olduğu düşünülüyor. Cosmos topluluğu üyeleri, ATOM 2.0’ın, ATOM’un enflasyonist tokenomiklerini önemli ölçüde yenilemesini bekliyor.

ATOM 2.0 yolda

Cosmos ekosistemi için büyük şeyler geliyor ve ATOM da bu pozitif eğilimi takip ederek şu anda son 24 saatte yüzde 10’un üzerinde bir artışla 14,7 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin de dahil olmak üzere çoğu büyük kripto para birimi yazın en düşük seviyelerini yeniden ziyaret ederken, Cosmos token ise 19 Haziran’dan bu yana hala yüzde 152 artışla piyasa koşullarına direniyor.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, coin’in piyasaya yayılan bu gerileme karşısındaki dayanıklılığının, ayrıntıları yaklaşan bir Cosmos konferansı sırasında duyurulacak olan ATOM 2.0’ı çevreleyen söylentilerden kaynaklanıyor olduğu düşünülüyor. Cosmoverse, 26-28 Eylül tarihleri ​​arasında Kolombiya’nın Medellín kentinde düzenlenecek ve Cosmos’un kurucu ortağı Ethan Buchman ve Osmosis laboratuvarlarının kurucu ortağı Sunny Aggarwal’ın yanı sıra pek çok kişi konuşmacı olarak yer alacak.

ATOM 2.0 ile ilgili ayrıntılar, konferansın ilk gününde kamuya açıklanacak, Buchman’ın token’ın teknik incelemesini Türkiye saati ile 17:30’da ve Sommelier kurucu ortağı Zaki Manian’ın “$1K ATOM LFG” başlıklı konuşmada token’ın yenilenen tokenomiklerini 18:40’da detaylandırması planlanıyor. ATOM 2.0’a özel bir panel de konferansın üçüncü günü Türkiye saati ile 00:30’da düzenlenecek.

Tokenomik

Cosmos, yerel kripto para birimi ATOM olan, merkezi olmayan bağımsız bir blok zinciri ağıdır. Blok Zincirler Arası İletişim protokolü (IBC), kullanıcıların bir blok zincirinden diğerine sorunsuz bir şekilde atlamasını sağlar. Yazım sırasında Cosmos Hub, merkezi olmayan borsa Osmos, akıllı sözleşme platformu Juno, EVM uyumlu zincir Evmos ve gizlilik blok zinciri Secret Network dahil olmak üzere 42 farklı IBC bağlantılı blok zincirine ev sahipliği yapıyor.

Cosmos web sitesine göre, ağın kümülatif piyasa değeri şu anda 9.72 milyar dolar seviyesinde bulunuyor, bu değerleme de ATOM’u Solana’nın 11.4 milyar dolarlık değerlemesinin bir sıra altına yerleştiriyor.

ATOM token, Cosmos Hub’ı güvenceye almak için kullanılıyor. Daha geniş Cosmos ekosistemiyle karıştırılmaması gereken Cosmos Hub, ağdaki diğer tüm blok zincirlerini bağlamak için özel olarak tasarlanmış bir blok zinciridir. Keplr panosu, bir delegenin doğrulayıcısına bağlı olarak, şu anda ATOM bahis ödüllerinin %15.19 ile %18.99 arasında değiştiğini gösteriyor ve verim, ATOM emisyonlarından ve Cosmos Hub işlem ücretlerinden oluşuyor.

Ancak ATOM, enflasyonist tokenomikleri nedeniyle sürekli eleştiri alıyor. Kripto para biriminin enflasyon oranı, ATOM staking yüzdelerine göre belirleniyor. Messari’ye göre, arzın üçte ikisinden fazlası yatırılırsa, enflasyon oranı yüzde 7’ye ulaşana kadar kademeli olarak düşüyor ve üçte ikiden az olursa ATOM yüzde 20’ye varan yıllık enflasyona ulaşabiliyor.

Karşılaştırıldığında, Ethereum’un enflasyon oranı şu anda %0,19’da seviyesinde bulunuyor.

Bu yüzden tanınmış Cosmos topluluğu üyeleri, ATOM 2.0’ın coin’in toplam arzına bir yakım mekanizması veya sert bir sınır getirerek kripto para biriminin enflasyon oranını sabitleyeceğini tahmin ediyor. ATOM için bir başka olumlu gelişme de, Cosmos Hub’ı yalnızca Hub’ın kendisini değil, tüm IBC ağının güvenliğini sağlamaktan sorumlu hale getirecek olan Interchain Security‘nin yakında piyasaya sürülecek olması. Bunların yanı sıra stakerler ayrıca seçtikleri doğrulayıcı sete bağlı olarak diğer IBC blok zincirlerinden ödüller almaya başlayacaklar. Interchain Security, Ocak 2023’te piyasaya sürülecek.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın