Rekora Ulaşan Meme Coin’de Heyecan Verici Gelişme: Yakımlar Artacak

0
Rekora Ulaşan Meme Coin'de Heyecan Verici Gelişme: Yakımlar Artacak
  • Dünyanın en büyük ikinci kripto para biriminin arkasındaki ekip, yaklaşmakta olan P2E oyunu hakkında topluluğu heyecanlandıracak bazı ayrıntıları paylaştı. Popüler meme coin holder sayısında da yeni bir rekora imza attı.

Shiba Inu‘nun (SHIB) Play-to-Earn (P2E) oyununun Avustralya’da piyasaya sürülmesinin ardından, projenin arkasındaki ekip oyun hakkında daha fazla ayrıntı paylaşarak topluluğu son gelişmelerden haberdar etti.

SHIB’in baş geliştiricisi Shytoshi Kusama tarafından resmi Shiba Inu kanalında yapılan bir duyuruda ekip, Shiba Eternity dahil olmak üzere çeşitli projeler aracılığıyla SHIB topluluğundan aldıkları desteği maddi ve manevi olarak geri ödemeyi planlıyor.

SHIB yakımı

Shiba Eternity aracılığıyla topluluğa emeklerinin karşılığını vermeyi planlayan ekip, oyundan elde edilen tüm kârların yüzde 5’ini ayırarak bu miktarı yerel kripto para birimi SHIB yakımı için kullanılacak.

Geliştiricinin açıklamasında örnek olarak kullandığı Hearthstone oyununun her yıl 414 milyon doların üzerinde gelir elde ettiği tahmin ediliyor.

Dikkat çekmek gerekirse, topluluk her zaman daha fazla Shiba Inu token’ının yakılmasını kolaylaştırmada çok önemli bir rol oynuyor. Kusama’ya göre, takımın oyunu uygulama mağazası sıralamasında en üst sıralara çıkarabilmesi için önce topluluğun Shiba Eternity’yi çok sayıda indirmesi gerekiyor. Bunun, SHIB ekosistemi dışındaki oyuncuları da oyunu indirmeye çekeceği tahmin ediliyor.

Kusama, “Sadece oyunu indirerek sizin yardımınızla, oyunu uygulama mağazalarının en üstüne taşıyabileceğiz ve umarım SHIB topluluğu dışındaki oyunculardan da daha fazla gelir elde edebileceğiz” yorumunda bulundu.

Daha fazla SHIB yakımı için topluluğa çağrı

Shiba Inu topluluğunun üyeleri, dolaşımdan kalıcı olarak yakılan milyarlarca SHIB token’ı ile yakma programına önemli katkılarda bulunuyor.

Topluluğun yakım etkinliklerinin bir sonucu olarak milyarlarca SHIB yok edilmesine rağmen, SHIBArmy üyeleri meme coin’in kendi ekibine devam eden yakım programına katılmaları için çağrıda bulunmaya devam etti.

Kusama, topluluk tarafından SHIB yakımı için yapılan büyük çağrının ardından platformun bu hamlelerinin zorunlu hale geldiğini kaydetti. Shytoshi, Gossip Shib takma adını kullanan bir kullanıcı tarafından paylaşılan bir Discord gönderisinde “Bazen, BRO tüm SHIB arzını yak gibi mesajlar alıyorum” yorumunda bularak topluluğun isteklerinin farkında olduğunu ve bu mesajların onu bu konuda adım atmaya ittiğini belirtti.

Ancak tartışmaların sonucunda, SHIB yakımı ve yakımların sonucunda kripto para biriminin fiyatını artırmanın ekibe milyarlarca dolara mal olacağını kabul etti. Buna dayanarak, ekip, oyun yoluyla elde edilen her kârın yüzde 5’ini kullanarak sürekli olarak SHIB’i yakmaya karar verdi.

“[Daha fazla SHIB] yakmak için gördüğünüz gibi bir plan uygulamamız gerekiyor. Bunun üzerinde çalışmamız ironik, [ancak] milyarlarca doları yakmak kolay bir iş değil. Güvenin bana.”

SHIB holder sayısı Eylül’de 100.000 artışla yeni rekora ulaştı

Shiba Inu sahiplerinin sayısı Eylül ayında 100.000 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

CryptEye portalından alınan verilere göre, geçen ay Shiba Inu (SHIB) holder’larının sayısı, takip edilen önceki aylarda gözlemlenenden farklı bir oranda arttı. Bununla birlikte, cüzdan sayısındaki en güçlü artış, 10 Eylül’den başlayarak son iki haftada kaydedildi.

Böylece, son üç ayda SHIB’li cüzdan sayısındaki artış 190.000 ise, sadece Eylül ayının sadece son iki haftasında sayıları 80.000 arttı. Kaynakta verilen tablolara bakacak olursak, Eylül ayının son iki haftasında SHIB holder’larının büyüme oranında neredeyse bir buçuk kat artış meydana geldi.

Genellikle yükseliş trendinde olan ve her geçen gün rekorlar kıran SHIB holder sayısındaki artışın Asya’da popülerlik kazanmaya başlayan Shiba Eternity oyunuyla ilgili son haberlere bağlı olması oldukça mümkün.

Eylül ayında Shiba Inu (SHIB) fiyat hareketi

SHIB fiyatına gelince, burada işler pek parlak görünmüyor. Eylül ayında kripto para birimi, 0,000014 dolardaki en yüksek seviyelerden yüzde 23 kaybetti ve şu anda 0,00001 dolar seviyesinden işlem görüyor ve fiyatta bir sıfır daha ekleme riskiyle karşı karşıya kalmış durumda. Grafikte 0,0000095 dolardaki fiyat seviyesi kırılmadığı sürece, SHIB kotasyonlarının yüzeyde kalma ve düşüşün bir kısmını telafi etme şansı bulunuyor.

Yine de mevcut koşullarda Shiba Inu’yu satın almak pek iyi bir fikir gibi görünmüyor. Muhtemelen en iyi çözüm, yukarıda belirtilen önemli destek seviyesindeki tepkiyi beklemek ve izlemek olacaktır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın