Nisan 16, 2024

Bitcoin Analisti Willy Woo’dan Çarpıcı Tahmin: İşte Takip Edilmesi Gereken Seviyeler!


Son güncellenme : 16.04.2024 - 12:01

Kripto para piyasalarının önde gelen analistlerinden biri olan Willy Woo, son yaşanan kripto düzeltmesinin ardından Bitcoin (BTC) ayılarının güç kaybettiğine inanıyor. Woo, uzun süreli bir boğa piyasasının ardından yaşanan düzeltmenin, piyasadaki kaldıraçlı uzun (long) pozisyonları büyük ölçüde tasfiye ettiğini ve bu durumun ayıların güç kazanmasına neden olduğunu öne sürüyor.

Bitcoin’in 60.000 dolar seviyesine gerilemesi, piyasada belirgin bir destek seviyesinin 59.000 dolar civarında olduğunu gösteriyor. Woo’ya göre, bu nokta “müthiş” kısa vadeli yatırımcıları (STH) temsil ediyor ve Bitcoin’in bu seviyeye gerilemesi, ayı piyasasının güçlü bir işareti olabilir. Ancak, Woo’nun öngörüsüne göre, BTC boğaları bu seviyeyi koruyabilir ve Bitcoin’in sert bir düşüş yaşamadan önce bu destek seviyesinde tutunma olasılığı var.

Woo’nun analizine göre, BTC’nin kısa vadeli geleceği, 70.000 dolar civarında short pozisyonu olan yatırımcıların tasfiye edilmesine bağlı olabilir. Bu durumda, Bitcoin’in fiyatının hızla yükselmesi ve short pozisyonlarını kapatan yatırımcıların tasfiye olması muhtemel görünüyor.

Woo ayrıca kripto borsalarında mevcut olan Bitcoin arzı miktarını da yakından takip ediyor. Analiste göre, BTC’nin borsalardaki arzı Ekim 2022’den bu yana düşüş eğiliminde, bu da talebin arzı aşmasının ve Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyelerine (ATH) itmesinin sadece an meselesi olduğunu gösteriyor.

“Talep ve arz görünümlerine baktığımızda, bu grafik onlardan sadece biri, bu konsolidasyon boyunca meydana gelen birikimle BTC’nin ATH’yi aşması an meselesi. Sabır çok önemli, dejenere olmayın.”

Woo ayrıca tüm zamanların en yüksek seviyeleri etrafındaki mevcut konsolidasyonun BTC için sağlam bir destek seviyesi oluşturduğunu da vurguladı. Woo’ya göre 60.000 ila 70.000 dolar arasında devam eden birikim, BTC’nin trilyon dolarlık bir varlık olarak yerini güvence altına alacak bir alıcı tabanı oluşturuyor.

“Unutmayın: BTC ATH çevresinde ne kadar uzun süre konsolide olursa, yatırımcılar arasında o kadar çok para el değiştirir ve fiyat keşfi sağlanır. Bu seviye kırıldığında, müthiş uzun vadeli bir destek oluşur. Trilyon dolarlık bir varlık sınıfı olarak Bitcoin kalıcı olacak. Bu iyi bir şey.”

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin, geçtiğimiz güne kıyasla yaklaşık %4 düşüşle 63.564 dolardan işlem görüyor.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?