Nisan 30, 2022

OpenSea’den Bu Metaverse Coin’e Destek – Fiyat Hareketlendi

  • Önde gelen NFT pazarı OpenSea, artık BAYC ekosisteminde kullanılan Ethereum tabanlı yönetim token’ı olan ve son yedi gün içinde hızla değer kazanan Apecoin’i (APE), ödemelerini desteklediğini onayladı.

Bored Ape Yacht Club yaratıcıları Yuga Labs tarafından Otherside metaverse’inin piyasaya sürülmesinin ardından APE’in bugün büyük bir artış yaşamasını takiben, en büyük NFT pazar yeri olan OpenSea, ApeCoin’i kabul ettiğini duyurdu.

Bu destek haberi, Apecoin’in (APE) piyasa değerine göre en büyük metaverse kripto para birimi haline gelmesinden sadece birkaç gün sonra geldi.

CoinMarketCap tarafından derlenen verilere göre pozitif gelişmeleri takiben bugün 25 dolar seviyesinin üzerine kadar çıkan ApeCoin, son 24 saate göre yaklaşık yüzde 9 ve geçtiğimiz haftaya göre ise yüze 40’tan fazla bir artışla işlem görüyor. Coin yazım sırasında artışına devam ediyor.

“Opensea az önce ApeCoin’in platformunda alışveriş yapmak için kullanılacağını duyurdu!👏🎉🎊”

OpenSea’nin Apecoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesi, NFT topluluğu için şaşırtıcı bir haber değil. Çünkü Apecoin, son zamanlarda genel piyasa koşullarındaki düşüş trendinden bağımsız olarak iyi giden tek popüler kripto para birimi olarak oldukça iyi performans gösteriyor. APE son 14 günde yüzde 78’den fazla tırmandı.

OpenSea platformu ayrıca Polygon (MATIC), Klatyn, Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) olmak üzere dört blok zinciri ağını daha destekliyor. Solana platformun en yeni entegrasyondur.

nft

Daha önce bildirildiği gibi, APE, bu haftanın başlarında bir numaralı metaverse kripto para birimi (kum ve mana önünde) haline geldi. Aynı zamanda platform, Otherside metaverse land satışını başlatmak üzere olduklarını duyurdu. Metaverse coin’in fiyatının son zamanlarda ekosisteminde olan tüm bu gelişmelere verdiği tepki de Apecoin’in oldukça iyi durumda olduğunu kanıtlıyor. Bu da, Apecoin topluluğu için oldukça iyi bir haber.

Otherside, NFT oyun yayıncısı Animoca Brands ile ortaklaşa inşa edilen ve Apes, CryptoPunks, Meebits ve Cool Cats dahil olmak üzere bir dizi proje içeren bir metaverse oyun dünyasıdır.

Yuga Labs ayrıca, The Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) tarafından sanal arazinin mülkiyetini temsil etmek için kullanılanlarla benzere olduğu düşünülen “Otherdeed” NFT’lerini piyasaya sürmeyi planlıyor. Otherdeed’ler halka açık satışa sunulacak ve Bored Ape ve Mutant Ape sahiplerine verilecek.

Otherside’daki arazi satışları Cumartesi günü saat 21:00 EST’de (Türkiye saati ile Pazar günü 4:00’da) başlayacak.

Apecoin kazançlar konusunda lider

CryptoCompare’den alınan veriler APE’in, son 30 gündeki kazançları açısından piyasaya öncülük eden iki dijital varlıktan biri olduğunu ortaya koyuyor. APE geçtiğimiz aya göre yüzde 50’nin üzerinde bir kazanç sağlamış durumda.

“Kripto piyasasını liderleri: APE ve KNC 

Bu iki kripto para birimi, sırasıyla %55,37 ve %55,89 yükseldikten sonra geçen aya göre kazançlar açısından piyasaya liderlik ediyor.

Apecoin, yakın zamanda yaklaşan BAYC Otherside arazi satışlarının başlamasından önce fiyat artışına şahit oldu.”

Bugün gerçekleşmesi beklnene Otherside metaverse lansmanından önce, bir Twitter kullanıcısı şu anda elinde 305’ten fazla APE tutan 30 binden fazla cüzdan olduğunu ve hatta bunların yüzde 38’inin (yani 16.684’ünün) KYC ile doğrulanmış olduğunu iddia etti. Ayrıca yatırımcı, 12.450’den fazla cüzdanın ise elinde 600’den fazla APE tuttuğunu belirtti. Ayrıca kullanıcılara göre birinci dalgada 29.140 adet basıldı; bu, bir dalgada basılabilecek maksimum sayıdır.

Balinalar APE’i zulalarına ekledi

Büyük yatırımcıların APE token çılgınlığı, platformun ekosisteminde gerçekleşen gelişmeleri takiben gittikçe artmaya devam ediyor. Son bir hafta içerisinde, Bitcoin (BTC) yüzde 3’ün üzerinde bir düşüş yaşarken yüzde 40’ın üzerinde artış sağlayan ApeCoin (APE) büyük ETH yatırımcıların ilgisini çekti.

Balina izleme platformu Whalestats‘ın verilerine göre ETH balinaları dünden bu yana cüzdanlarına 12.4 milyon dolardan fazla APE token ekledi. Balinaların bu hamlesinin yukarıda da belirtilen ve merakla beklenen Metaverse projesi “Otherside” ile doğrudan bağlantılı olduğu düşünülüyor. BAYC NFT’lerine olan sürekli büyük talebin de yerel token Apecoin için artan talebe neden olan faktörlerden biri olduğu düşünülüyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : theblockcrypto, decrypt


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.