Eylül 23, 2023

Metaverse Devri Kapandı Mı: İşte Kritik Veriler!


Metaverse 2021’de ve 2022’nin başlarında trend oldu. Dünyanın dört bir yanındaki birçok şirket metaverse etrafında iş ve pazarlama stratejileri oluşturmaya başladı. Hatta Facebook Grubu, metaverse’in kendi versiyonunu başlatma vaatleriyle adını Meta Platforms, Inc. (NASDAQ: META) olarak değiştirdi.

Ancak, ayı piyasası kripto endüstrisine geldi. Bu Baülamda metaverse olan ilgi son aylarda düştü. En azından ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nden (USPTO) alınan ve uzman ticari marka avukatı Mike Kondoudis (@KondoudisLaw) tarafından X’te (eski adıyla Twitter) paylaşılan veriler bunu gösteriyor.

Metaverse Ticari Markaları ve Düşüş Trendindeki İlgi

Özellikle Ağustos ayı, metaverse ile ilgili tescilli ticari marka sayısı açısından Temmuz ayından daha iyi bir ay oldu. USPTO verilerine göre sırasıyla 258 ve 214 yeni tescilli ticari marka mevcut.

Mart ayı 401 yeni metaverse ticari markasıyla tescillerde en iyi yıl oldu. 2023’ün geri kalan ayları 265 ila 296 başvuru arasında seyretti. Ancak son birkaç ayda gözle görülür bir düşüş trendi yaşandı.

İlginç bir şekilde, bu düşüş trendin Google’da ‘metaverse’ kelimesi için yapılan aramalarda da görülmesi mümkün.

İlgi artışı Ekim 2021’de, tüm zamanların en yüksek ilgisi ise Ocak 2022’nin ilk haftasında gerçekleşti. O zamandan bu yana, metaverse olan küresel ilgi gözlemlenebilir bir düşüş trendi içinde.

Bu bağlamda, birçok metaverse kripto para birimi, ilgi ve benimseme aylar içinde düşmeye devam ettiği için değerlerinin ve piyasa kapitalizasyonlarının büyük yüzdelerini kaybetti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Finbold

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?