Mart 1, 2023

GTA 6 Metaverse ve NFT Sunacak mı? İşte Bilinenler!


Oyun dünyasının dev isimlerinden Rockstar Games, uzun süredir beklenen Grand Theft Auto VI (GTA 6) oyununu geliştirmeye devam ediyor. Yıllardır süren spekülasyon ve sızıntıların ardından oyuna dair birtakım kanıtlar gelmeye başladı.

GTA V, on yıllık bir geçmişe sahip olmasına rağmen dünya çapında 175 milyondan fazla satarak sektördeki en başarılı oyunlardan biri olmayı başardı. Oyun hala popüler olsa da birçok oyuncu artık yeni oyunu sabırsızlıkla beklemeye devam ediyor.

Grand Theft Auto VI oyununa artık beklenenden daha az zaman kaldı. Birçok farklı söylenti dolaşmaya devam ederse de bu tartışmaların arasında metaverse tartışması en çok dikkat çekenler arasında.

Söylentilerin doğruluğu henüz kesinleşmemiş olsa da, yeni spekülasyonlar Rockstar’ın NFT‘ler üzerindeki yasağını kesinlikle tartışmaya açtı.

GTA VI Söylentileri Artıyor

Bir kapalı alfa katılımcısı, Rockstar’ın 12 Şubat 2023’te GTA 6’ya NFT’leri tanıtacağına dair söylentileri yeniden alevlendirdi. Yazar, GTA 6’nın oyun stüdyosunun metaverse hype’ını yakalaması için mükemmel bir fırsat sunduğunu belirtti.

Yayıncı, Rockstar’ın yaklaşan sürümde Web3 bileşenlerini benimsediği söylentilerini de ekledi. Makalede, Rockstar’ın geçen yıl kripto varlıklarını yasaklayan bir politika yayınlamasından bu yana topluluktaki NFT tartışmasını yeniden alevlendirdi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Twitter’daki tartışmalarda ise birçok kişi bu söylentileri memnuniyetle karşıladı bazı kullanıcılar ise NFT ticaretinin oyun içi para birimi olarak kullanılabileceğini iddia etti. Ancak GTA V’te NFT ve kripto para gibi ödeme araçları yasaklandığından dolayı bu söylentileri net olarak doğrulamak zor olacaktır.

Bununla birlikte, Rockstar’ın politikası yalnızca “çevrimiçi GTA 5 sunucularında kullanıcı tarafından oluşturulan NFT’leri ve kripto varlıklarını” yasakladığı için söylentilerde bir parça umut olabilir. Oyun stüdyosunun politikasında resmi lisanslı NFT’ler için herhangi bir yasaktan bahsedilmiyor.

GTA 5 şüphesiz dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri. Oyun onlarca yıldır güncel kalmayı başardı. GTA 6, hayranları için yeni özellikleri de ekleyerek yine benzeri rekorlar kırabilir.

Kaynak : DailyCoin

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?