Bu Altcoin Borsaları Terk Ediyor – Yükseliş Gelebilir!

0
Bu Altcoin Borsaları Terk Ediyor - Yükseliş Gelebilir!

Kripto analitik firması IntoTheBlock’un araştırma başkanı Lucas Outumuro’nun açıklamasına göre Ethereum (ETH) içinde bulunduğumuz hafta boyunca kripto para borsalarından hızlı bir şekilde ayrılırken Bitcoin ise tam tersi bir hareket sergiledi.

Outumuro, paylaştığı yeni bir analizde, Ethereum’un geçen hafta yaklaşık 1 milyar dolarlık net çıkış kaydettiğini ve bunun “güçlü satın alma faaliyeti” anlamına gelerek, potansiyel birikime işaret ettiğini belirtti.

IntoTheBlock  bu türden araştırmalarını yaparken; net akışı, herhangi bir kripto varlığının merkezi borsalara giriş miktarından çıkışların çıkarılması hesaplamaktadır.

Öte yandan, Bitcoin, potansiyel olarak “satış baskısına” işaret eden haftalık 132 milyon dolarlık merkezi döviz net girişleri kaydetti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, kripto analitik firması Santiment tarafından yayınlanan 2021 tarihli bir araştırma, döviz girişlerindeki büyük artışların kripto varlıkları için ortalama %5’lik bir fiyat düşüşüne yol açma eğiliminde olduğunu ortaya koymuştu.

Araştırma başkanı Outumuro’ya göre, döviz akışlarındaki farklılığa rağmen, her iki kripto varlık da ücretlerde ve on-chain aktivitede bir artış kaydetti.

Ethereum ve Bitcoin
Bu haftanın kritik verileri.

Outumuro, Bitcoin yatırımcılarının BTC’lerini yüksek oranlarda tuttuklarının da altını çizdi: BTC arzının %60’ı bir yıldan uzun bir süredir tutuluyor ve beş yıldan fazla bir süredir tutulan değer ise rekor kırarak %24,3 seviyesinde yer alıyor.

Bitcoin, yazı yazılırken 24.621 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı, geçen gün %2,75 ve geçen hafta %5’ten fazla arttı.

Ethereum ise yazı yazılırken 1.966 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre ikinci sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte yaklaşık %5 ve son yedi günde %14’ten fazla arttı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın