Mart 29, 2024

Arbitrum Fiyatı Önemli Desteğin Altına İndi, Ayılar Satış Riskini Tetikleyebilir mi?

Arbitrum fiyatı önemli bir destek bölgesinin altına gerileyerek zayıflık işaretleri gösteriyor. Bu nedenle, yakın gelecekte düzeltmenin devam etmesi muhtemel yorumu yapmak mümkün.

Ancak, kısa süre önce ARB’nin fiyatı 1,75 dolarlık önemli direnç bölgesinin üzerine çıktı ve 2024’ün ilk haftasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,43 dolar seviyesine ulaştı. İlk düşüşten sonra, fiyat 22-28 Ocak haftasında (yeşil ok) destek olarak 1,75 dolar bölgesini başarılı bir şekilde teyit etti ve toparlandı.

Nitekim toparlanma süreci birkaç hafta boyunca fiyatı yeni bir bir zirveye taşıyamadı ve daha yüksek seviyelerde satış baskısının olduğuna işaret etti.

Geçen hafta, fiyat 1,75 dolarlık bölgenin altına indi ve bu bölgeyi bir kez daha direnç olarak teyit etti. Bu, Arbitrum’da ayıların kontrolünü yeniden ele geçirdiğini gösteren bir zayıflık işareti olarak yorumlanabilir.

Haftalık RSI göstergesi yükselen trend çizgisinin altına indi ve daha fazla düşüş olasılığını destekleyecek şekilde aşağı doğru eğimli.

Bu nedenle, ARB fiyatının yakın gelecekte bir sonraki önemli destek bölgesi olan 1,3 dolar seviyesine gerileyebileceği tahmin edilebilir. Bu rakam, mevcut fiyat seviyesinden %20,98’lik bir düşüşe denk gelmektedir.

arbitrum fiyatı risk altında mı?

Günlük grafik, Arbitrum fiyatının yükselen bir paralel kanalın altına düştüğünü ve 21 Mart’ta bunu direnç olarak teyit ettiğini gösteriyor.

Günlük RSI göstergesi, aşırı satım bölgesine yaklaşıyor ve aşağı doğru eğimli, bu da ayıların kısa vadede fiyat hareketini kontrol ettiğine işaret ediyor. Bu nedenle, ARB fiyatının yukarıda belirtilen destek bölgesine denk gelen 1,33 dolarlık formasyon hedefine doğru düşmeye devam etmesi muhtemel görünüyor.

En olası senaryo, Arbitrum fiyatının yakın gelecekte düzeltmeye devam edeceğini öngörüyor. Bu düzeltme için potansiyel hedef 1,3 dolar olabilir.

Ancak, ARB fiyatı haftalık zaman diliminde 1,75 dolar bölgesini geri alırsa düşüş görünümü geçersiz hale gelebilir. Bu durumda, fiyatın yeniden yükselişe geçme olasılığı artabilir ve yeni bir yükseliş trendi başlayabilir.

Kaynak : AZCoin News
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?