Arbitrum AnyTrust Nedir? Arbitrum Nova Ağının Detayları

Kilitkenmiş toplam değer açısından Ethereum ağında yer alan en büyük katman-2 çözümü, şu an ana ağda geliştiricilere ve uygulama yayınlamak isteyenlere açık durumda olan Arbitrum AnyTrust ağında yeni teknolojisini sunmaya hazırlanıyor.

Arbitrum, 2022 yılının başında çok düşük maliyetli işlemler ve yüksek güvenlik için optimize edilmiş Abitrum AnyTrust teknolojisini piyasaya sürmüştü. Piyasaya yeni sürülen zinciri test etmek için yeni teknoloji ile inşa edilen Arbitrum Nova ile ilk ağı piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Nova’nın piyasaya sürülmesinden sonra, Arbitrum’un ana ağda iki ayrı zinciri olacak. Yeni ağ çoğunlukla oyun ve sosyal uygulamalar için tasarlanırken, ilk ağ ise DeFi ve NFT projeleri için ev sahipliği yapacak.

Son kullanıcılar için hazır hale getirilerek kullanıma sunulmadan önce Nova, uygulamalarını yeni ağda dağıtmak isteyen tüm geliştiricilere ağ erişimi vereceğini de duyurdu. Eğer bir geliştirici iseniz başvuru yaparak uygulamanızı geliştirebilirsiniz.

Ağın bir sonraki adımı, yeni zinciri herkese açık hale getirmek ve yeni projelere katılmadan ve sağlam bir ekosistem geliştirmeden önce Nova’nın kararlılığını test etmek olacak. Son kullanıcılar, önümüzdeki haftalarda yeni ağı kullanabilecekler.

Rollups ve AnyTrust arasındaki temel fark, ademi merkeziyetçilik (decentralization) derecesi ve işlem maliyetleri konusunda görülebiliyor. AnyTrust zincirleri, güvenliği doğrudan Katman 1’den devralan Rollups’ların aksine, daha ucuz işlemlere izin veren kendi güvenlik varsayımı yöntemini tanıtıyor.

AnyTrust teknolojisiyle oluşturulan ağlar, yüksek maliyete duyarlı ve yüksek işlem hacmi beklentilerine sahip uygulamaları dağıtmak için kullanılabilir. En dikkate değer örneklerden biri, GameFi projeleri veya kullanıcılar arasında yüksek düzeyde etkileşime sahip blok zinciri tabanlı sosyal uygulamalardır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.