Ocak 31, 2024

Binance’de Listelenecek Jupiter Nedir? İşte JUP Token ve Geleceği!

Solana ağında yer alan Jupiter (JUP), merkezi olmayan finans (DeFi) alanında kendini göstermeyi başarmış bir proje olarak biliniyor. Jupiter’in çok işlevli platformu, kripto para piyasasındaki çeşitli ticaret ve yatırım ihtiyaçlarını karşılayarak onu meraklılar için çok yönlü bir seçenek haline getiriyor.

Jupiter’in DeFi’ye yönelik çok yönlü yaklaşımı, Solana ekosistemine entegrasyonuyla birleştiğinde, JUP’un hem deneyimli hem de acemi kripto para birimi meraklıları için ilgi çekici bir token olmasını sağlıyor.

Jupiter (JUP) projesi, “halkın blockchain’i” olarak nitelendirilen ve blockchain teknolojisini herkes için erişilebilir ve güvenli hale getirmeyi hedefleyen bir girişimdir. Bu platform, çeşitli araçlar ve hizmetler sunarak, kullanıcılarına merkeziyetsiz sohbet hizmetleri, veri şifreleme ve çözümleme, dosya sistemleri ve daha pek çok özelliği sağlamaktadır.

JUN Token

Jupiter’in tokenomikleri sağlam ve canlı bir ekosistemi teşvik etmek için tasarlanmıştır. Token JUP, bu ekosistemde merkezi bir rol oynuyor ve platformdaki işlemlere erişim için birincil araç görevi görüyor. Sahipleri için değer yaratmaya odaklanan Jupiter, JUP’un işlevinin yalnızca ticaretle-yatırımla sınırlı kalmaması için ekstra çaba harcıyor diyebiliriz.

Bunun en büyük kanıtı, güncel airdrop gelişmesi. Bugün gerçekleşmesi planlanan büyük JUP token airdrop’u, toplam token arzının önemli bir bölümünü içerecek şekilde tasarlandı. Bu airdrop toplamda 4 milyar JUP token’nın dağıtımını kapsayacak ve topluluk odaklı bir yaklaşımla gerçekleştirilecek.

Projenin Kasım ayında yaptığı duyuruya göre, airdrop, 10 milyarlık toplam arzın %40’ını yani 4 milyar JUP’u dört aşamada dağıtacak şekilde tasarlandı.

Jupiter, ilk airdrop token’larının %20’sinin tüm cüzdanlara eşit olarak dağıtılacağını, diğer %70’inin ise protokol kullanımına bağlı “puan bazlı dağıtım” temelinde kullanıcılar arasında dağıtılacağını söyledi. Geriye kalan %10 ise topluluk üyelerine ve geliştiricilere gidecek.

Yaklaşık bir milyon Solana cüzdanı airdrop için uygun durumda ve bu lansman muhtemelen 2024’teki en büyük token lansmanı olacak.Ayrıca gelecekte yeni kullanıcılar için daha fazla airdrop planlanıyor ancak bunların ne zaman gerçekleşeceği veya daha yeni kullanıcılar için ne kadar kazançlı olacağı konusunda henüz kesin bir zaman çizelgesi yok.

Token arzının büyük bir kısmı ise, özellikle en büyük 10 cüzdanda ve KuCoin Borsasında yoğunlaşmış durumdadır. JUP, Binance, KuCoin, PancakeSwap ve Uniswap gibi borsalarda bulunabilir ve satın alınabilir.

Binance'den Listeleme Duyurusu Geldi: %57’lik Ralli Bu Altcoin’i Vurdu!

Jupiter Gelecek Fiyat Tahminleri

Gelecekteki fiyat tahminleri doğası gereği spekülatif olsa da Jüpiter’in sağlam teknolojik temeli ve çeşitli teklifleri olumlu bir görünüm sağlıyor. Ancak yatırımcıların, kripto para piyasasının değişken doğasını göz önünde bulundurarak kapsamlı bir araştırma yapmaları ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

Sonuç olarak Jüpiter (JUP), kripto para birimi ortamına yenilikçi ve dinamik bir katkıyı temsil ediyor. Bir dizi özelliği ve Solana blok zincirine dayalı güçlü desteğiyle DeFi sektörüyle ilgilenenler için ilgi çekici bir seçenek sunuyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : KoinFinans
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?