Mart 31, 2022

Zilliqa ve VeChain Fiyatı Fırladı! Yatırımcılar Hangisine Yatırım Yapmalı?

Zilliqa %255 ve VeChain de %45’lik bir yükselişle oldukça iyi bir haftayı tamamladı. Mevcut trend göz önüne alındığıda her iki altcoinin de kazançları daha da yükselebilir. Bununla birlikte mevcut teknik analizler, altcoinler arasındaki büyük farkı ortaya koydu ve bir sonraki rallida hangi altcoinin daha iyi performans gösterebileceğine ilişkin ipuçları verdi.

Zilliqa, çoğu büyük-orta büyük harf altcoin’in konsolidasyona girmesinden sonra Perşembe günü ilginin büyük kısmını üzerinde toplamayı başardı. Altcoin, son 24 saat içinde %22 arttı ve daha önceki 0.26 dolarlık ATH’ye yaklaştı. Öte yandan, VeChain %2,5 düştü ancak dünkü %17’lik artış nedeniyle hala oldukça güçlü görünüyor.

Zilliqa ve VeChain En Çok Arananlar Arasında

Gerçekleşen yükseliş çılgınlığı kripto topluluğu tarafından uygun bir şekilde kabul edildi ve her iki altcoin’in de sosyal medya platformlarında trend olması çok zaman almadı.

Aynı altcoin çifti, CoinMarketCap’te (CMC) en çok arananlar arasına girmeyi başardı. Bununla birlikte, CMC’deki işlem hacimlerinde keskin bir fark görülüyordu ve bu da bir altcoin grubun ralli uzatma şansının diğerine göre daha yüksek olduğunu gösteriyordu. ZIL’in işlem hacmi gün içinde %64 artarken, VET %15 düştü. Borsalar arasındaki işlem hacimleri, önemli bir momentum göstergesidir ve belirli bir pazarın ne kadar değişken olabileceğinin ana hatlarını verir.

Fiyat açısından senaryo, grafiğe hızlı bir bakışla daha net görülebiliyordu. ZIL’in durumunda, fiyat 20 (kırmızı), 50 (sarı) ve 200 (yeşil) Basit Hareketli Ortalama’nın üzerinde işlem görüyordu ve teknik olarak, 0,26 doların yeniden test edilmesini engelleyen minimum engeller bulunuyor.

Bununla birlikte, VET fiyatı henüz 200-SMA’nın (yeşil) üzerinde kapanmadı ve ticaret hacimlerindeki düşüş, fiyatının daha fazla ilerlemeden önce soğuyabileceğini gösterdi.

Özetle, her iki altcoin de yükseliş rotasındaydı ancak ZIL’in altcoin yarışına liderlik etme şansı önemli ölçüde daha yüksek görünüyor. Aynı zamanda, VET için tüm umutlar kaybolmuyor. 200-SMA’nın üzerinde önemli bir kırılma, yatırımcıları tekrar borsalara çekebilir ve bir sonraki dönüşüme yol açabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.