Mayıs 13, 2022

Ünlü Yatırımcıdan Bitcoin Yorumu: “Dipten Satın Al Stratejisi İşe Yaramayacak Çünkü…”

Tecrübeli yatırımcı ve Mobius Capital Partners’ın kurucu ortağı Mark Mobius, önde gelen kripto varlığı Bitcoin’i (BTC), hala yıkıcı kayıpların beklediğine dair bir uyarıda bulundu.

Financial News London ile yaptığı yeni bir röportajda Mobius, “dipten satın almaya” karşı uyarıda bulundu ve piyasa değerine göre en büyük dijital varlığı 10.000 dolara kadar indirecek bir erimenin ufukta olduğunu söyledi.

Mobius, “dipten satın al” stratejisinin geçmişte trader’lar için işe yaramış olabileceğini, ancak bu sefer bunun iyi bir fikir olmadığını dile getirdi. Bununla birlikte, Bitcoin bir kez daha 10.000 dolara düşmeden önce 20.000 dolara gerilediğinde hafif bir yükseliş olabileceğini ekledi.

“[Dipten satın almak] bu sefer Bitcoin 20.000 dolara ulaşana kadar işe yaramayacak, oradan bir sıçrama olabilir, ancak daha sonra bir sonraki hedef 10.000 dolar olacak.” 

Stablecoin ihraççısı ve Ethereum rakibi Terra’nın (LUNA) yol açtığı son kripto piyasası çöküşüyle birlikte, Bitcoin fiyatı yedi günün en yüksek seviyesi olan 36.242 dolardan 26.910 dolara kadar geriledi.

Daha önce Mobius, trader’ları kripto varlıklarının “yatırım” olmadığı veya enflasyona karşı iyi korunma araçları olmadığı konusunda uyarmıştı, bunun yerine fiat para biriminin devalüasyonuna karşı bir araç olarak hisse senetlerini tercih etmişti. Ayrıca deneyimli yatırımcı, Bitcoin ve dijital varlıklardan “din” olarak bahsetti.

“Hisse senetleri kesinlikle cevap çünkü para birimlerinin devalüasyonu ortadan kalkmayacak, bu da enflasyonun yüksek oranda devam edeceği anlamına geliyor. Unutmayın, ABD para arzı %30’un üzerinde arttı. 

Bitcoin ve kripto para durumu dindir. Bu bir yatırım değil, bu bir din. Buna inanıyorlar. İnsanlar zenginleştiklerini sanıyorlar ve müzik çalmaya devam ettiği sürece sorun yok.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.