Ünlü Yatırımcıdan Bitcoin Yorumu: “Dipten Satın Al Stratejisi İşe Yaramayacak Çünkü…”

0
Ünlü Yatırımcıdan Bitcoin Yorumu: “Dipten Satın Al Stratejisi İşe Yaramayacak Çünkü…”

Tecrübeli yatırımcı ve Mobius Capital Partners’ın kurucu ortağı Mark Mobius, önde gelen kripto varlığı Bitcoin’i (BTC), hala yıkıcı kayıpların beklediğine dair bir uyarıda bulundu.

Financial News London ile yaptığı yeni bir röportajda Mobius, “dipten satın almaya” karşı uyarıda bulundu ve piyasa değerine göre en büyük dijital varlığı 10.000 dolara kadar indirecek bir erimenin ufukta olduğunu söyledi.

Mobius, “dipten satın al” stratejisinin geçmişte trader’lar için işe yaramış olabileceğini, ancak bu sefer bunun iyi bir fikir olmadığını dile getirdi. Bununla birlikte, Bitcoin bir kez daha 10.000 dolara düşmeden önce 20.000 dolara gerilediğinde hafif bir yükseliş olabileceğini ekledi.

“[Dipten satın almak] bu sefer Bitcoin 20.000 dolara ulaşana kadar işe yaramayacak, oradan bir sıçrama olabilir, ancak daha sonra bir sonraki hedef 10.000 dolar olacak.” 

Stablecoin ihraççısı ve Ethereum rakibi Terra’nın (LUNA) yol açtığı son kripto piyasası çöküşüyle birlikte, Bitcoin fiyatı yedi günün en yüksek seviyesi olan 36.242 dolardan 26.910 dolara kadar geriledi.

Daha önce Mobius, trader’ları kripto varlıklarının “yatırım” olmadığı veya enflasyona karşı iyi korunma araçları olmadığı konusunda uyarmıştı, bunun yerine fiat para biriminin devalüasyonuna karşı bir araç olarak hisse senetlerini tercih etmişti. Ayrıca deneyimli yatırımcı, Bitcoin ve dijital varlıklardan “din” olarak bahsetti.

“Hisse senetleri kesinlikle cevap çünkü para birimlerinin devalüasyonu ortadan kalkmayacak, bu da enflasyonun yüksek oranda devam edeceği anlamına geliyor. Unutmayın, ABD para arzı %30’un üzerinde arttı. 

Bitcoin ve kripto para durumu dindir. Bu bir yatırım değil, bu bir din. Buna inanıyorlar. İnsanlar zenginleştiklerini sanıyorlar ve müzik çalmaya devam ettiği sürece sorun yok.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın