Şubat 10, 2022

Tüm Borsalardaki Toplam Stabilcoin Rezervleri Rekor Bir Seviyeye Ulaştı, Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Kripto para piyasaları bir süre önce yaşadığı çöküşten kurtulmak için güçlü bir toparlanma göstermeye devam ediyor. Kripto para birimleri arasında ölçüt olarak kabul edilen Bitcoin (BTC), son bir hafta içerisinde %20’nin üzerinde yükselmeyi başarmış ve kripto para piyasalarına enerji vermişti. Ancak bu yükselişler son olmayabilir ve piyasalar yükselmeye devam edebilir.

Elde edilen yeni verilere göre, tüm borsalarda yer alan toplam stabilcoin rezervleri şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 27.2 milyar dolar seviyesinde. Borsaların stabilcoin rezervlerindeki artış, piyasada satın alma baskısının arttığının habercisi olarak yorumlanıyor.

On-chain (zincir üstü) analiz platformu CryptoQuant’tan elde edilen verilere göre, yatırımcılar kripto borsalarına geri dönmeye başladı. Tüm borsalarda yer alan stabilcoin reervleri bugün 27.2 milyar dolara ulaşarak rekor kırdı.

Kripto para borsalarındaki stabilcoin faaliyetlerindeki artış, alım yapmak isteyen yatırımcıların geri dönüşünün önemli bir göstergesi. Bu, piyasaya olan güvenin geri dönmesinin de sonucu olabilir. Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi de bu durumu yansıtıyor. Korku ve açgözlülük endeksi, Ocak ayının büyük bölümünde aşırı korku seviyelerindeyken bundan kurtulmayı başardı ve 50 seviyesi ile nötr durumda.

Bitcoin ve Altcoinler Yükselmeye Hazır

Bir numaralı kripto para birimi olan Bitcoin, yükseliş duygularının geri dönüşüyle yükselişe geçti. Bitcoin şu anda geçen hafta %22 artışla 44.785 dolar civarında işlem görüyor. Ancak analistler, fiyatın düşük değerde olduğuna inanıyor. Bitcoin zincirleme analisti Willy Woo, Bitcoin arz şoku değerleme metriğine göre Bitcoin’in adil fiyatının yaklaşık 50.000 dolar olması gerektiğini savunuyor.

Temel metrikler, birçoğunun fiyatta artış görmeye hazır olduğunu gösterdiğinden, piyasa beklentisi altcoinler için de benzer durumda. Santiment verilerine göre ADA’nın MVRV 365D oranı, aynı zamanda şu anda oldukça düşük değerde ve bir kripto piyasası analisti olan Ali Martinez’e göre bu piyasalarda bir dalgalanma yaratabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.