Radio Caca Nedir? RACA Nasıl Alınır?

Metaverse dünyasının parlayan isimlerinden Radio Caca (RACA), proje sayfasında yer alan detaylara göre dünyanın her yerinde tek, yeni bir “sanal dünya” inşa etme vizyonunu paylaşayan internet tabanlı bireyler tarafından işletilen ve geliştirilen bir “merkeziyetsiz otonom organizasyondur (DAO).

The Universal Metaverse (USM) projesinin ve bu projey ebağlı DeFi ve GameFi aracı Maye Musk Mystery Box NFT’lerinin de yönetici platformudur. Evrensel metaverse projesi olan USM ise kullanıcıların “sanal araziler” satın alarak, mağazalar ve çeşitli sergiler inşa edebilecekleri, bu dünyalarda oyunlar oluşturarak oynayabilecekleri bir “üç boyutlu metaverse” dünyası olarak ön plana çıkıyor. Radio Caca projesinin yerel token’ı RACA token veya RACA coin’dir.

Radio Caca Kim Tarafından Kurulmuştur?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, OKX Blockdream Ventures ve Consensys Mesh tarafından Tachyon tarafından desteklenen RACA, oyun stüdyoları için de bir metaverse dünyası sunma  iddiasıyla kuruldu. 2021’de kurulan ve Maye Musk (Elon Musk’ın annesi) ve Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao tarafından desteklenen proje, Temmuz 2021’de PFP NFT (profil resmi stiline sahip NFT’ler) koleksiyonu olan ilk Web 3.0 ürününü piyasa sürdü.

Proje daha sonra  Eylül 2021’de The Universal Metaverse’teNFT pazarını aktif hale getirmiş ve Aralık 2021’de de lansmanını gerçekleştirmiştir Ekim 2021’de ise Metamon adını verdikleri oyunu aktif hale getirdiler.

RACA Token Nedir?

Radio Caca projesinin yerel token’ı olan RACA, BEP-20 standartında oluşturumuştur. The Universal Metaverse platformunda “oyna-kazan” türündeki Metamon oyununda da kullanılmaktadır. Metamon ise NFT tabanlı bir oyun olarak ön plana çıkıyor. RACA, hem Metamon oyununun hem de USM platformunun yönetişim token’ı olarak kullanılmaktadır.

Token’ın anlık piyasa değeri 121,195,052 dolar, maksimum arzı 500,000,000; toplam arzı 431,418,233,271; dolaşımdaki arz ise 326,120,000 (%65) olarak kaydedilmiştir.

Radio Caca (RACA) Neden Popüler?

Projenin sahip olduğu NFT koleksiyonu olan Maye Musk Mystery Box NFT’leri, çeşitli sanatçılar tarafından yaratılmış ve piyasaya sürüldükten dakikalar sonra tüketilmiştir. Koleksiyonun bu kadar hızlı satın alınması ise büyük bir yankı yaratmış ve proje için işlerin iyi başlamasına yardımcı olmuştur.

Bu koleksiyone ek olarak metaverse alanında demokratik bir yaklaşım geliştiren proje, RACA token ve DAO aracılığıyla kullanıcılarına demokratik ve merkeziyetsiz bir yapı vadediyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.