Kasım 30, 2022

Metrikler Tekrar Ediyor: Popüler Altcoin’in Fiyatı %30 Artabilir!

Ethereum geçtiğimiz hafta boyunca güçlü bir satış baskısıyla karşı karşıya kaldı. Ancak bu görünüm hızlı bir şekilde düzeldi. Haber hazırlanırken Ethereum %5’e yakın artış kaydetti ve 1268 dolardan işlem görüyordu. Piyasa değeri ise 155 milyar dolar civarındaydı.

On-chain verilere göre Ethereum aktif adres sayısı son altı haftanın en yüksek seviyesine yükseldi. Benzeri bir eğilim en son göründüğünde fiyat altı haftada %30 artış kaydetti. Santiment ise konuya ilişkin şu yorumu yaptı.

“Ethereum aktif adres sayısı dün altı haftanın zirvesine ulaştı. Bu da fiyat artışının detaylarından birisi olabilir. Benzeri bir eğilim 15 Ekim’de görüldü ve ETH fiyatı üç hafta içerisinde %30 artış kaydetti.”

Ethereum aktif adres sayısı

Ethereum Balina Birikimi Artıyor

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Ethereum büyük bir satış baskısıyla mücadele etmeye devam ediyor. Buna karşın balinalar fiyattaki düşüşleri fırsat olarak kullanıyor. Geçtiğimiz hafta balina aktivitesi bir yıl içerisindeki en büyük beşinci birikim gününü kaydetti.

FTX krizinin Kasım ayı boyunca etkili olması, ETH balinalarını pek fazla etkilemedi.

“Ethereum balina adreslerinin sayısı Kasım ayı başındaki #FTX çöküşünden bu yana artıyor. Resimde köpekbalığı ve balina adreslerinin biriktiği ve atıldığı önemli anlar görülmektedir. 100 ila 100 bin $ETH adreslerinin sayısı son 20 ayın en yüksek seviyesinde.”

Ethereum balina hareketliliği

Ethereum ile birlikte Bitcoin (BTC) fiyatı da %3,5 oranında arttı ve 17.000 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, Bitcoin madencilerinin zarar etme ihtimali ise çeşitli nedenlerden dolayı artıyor. Bu, olası bir satış baskısı için kritik öneme sahip bir detay.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.