Bitcoin Madencileri Zorluk Yaşıyor: Kriz Kapıda mı?

Kripto para piyasasında yaşanan çöküş, Bitcoin madencileri için de büyük problemler yarattı. Daha büyük kayıplar yaşamak istemeyen madenciler varlıklarını satmaktan başka çözüm bulamadı. Ortaya çıkan bu tablo BTC özelinde büyük bir satış baskısı yarattı.

Glassnode, sektörde yaşanan sorunlardan dolayı büyük bir ‘mali stres altında’ olduğu yorumunu yaptı. Glassnode ve CryptoSlate tarafından yapılan bir çalışmada, madencilerin çıkarılan Bitcoin varlıklarının %135’ini dağıtıyor.

100’ün üzerindeki bir değer, madencilerin son zamanlarda çıkardıkları coin’lerden fazlasını sattıkları anlamına geliyor. Nitekim verilere göre Bitcoin madencileri hazinelerindeki varlıkları da satıyor. Rezervlerini satan madenciler, madencilik operasyonlarındaki maliyetleri karşılamaya çalışıyor.

Rezervlerin kullanımı sektörde yeni bir kriz yaratabilecek kritik bir detayı temsil ediyor. Satışlar devam ederse ayı piyasası artabilir ve sonuç olarak madencilik sektöründe daha fazla tasfiyeyi tetikleyebilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Bitcoin madenciliğindeki hashrate ya da kazım zorluğu sürecin devamını sağlamanın yanı sıra yalnızca güçlü kalabilenlerin devam ettiği bir sistem. Daha fazla madencinin zarar etmesi, piyasada daha derin sorunları tetikleyebilir.

Bununla birlikte, madenciler için acı, kripto para piyasası için rahatlamayla sonuçlanma ihtimalini taşıyor. Mevcut dinamik göz önüne alındığında, madenciler sırasıyla Bitcoin ve piyasanın geri kalanı üzerinde muazzam bir baskı oluşturuyor.

Çin’de yaşanan madencilik krizi ve kripto baskısı sırasında BTC ağı, tarihindeki en büyük madencilik zorluğu düşüşünü gördü. Bu daha sonra BTC’yi 69.000 dolar fiyat seviyesine çıkaran devasa yükselişin temeli oldu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.