Kasım 30, 2022

FTX Kurucusu İddialı: FTX ve FTT Değersiz Değil!


FTX borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried‘ın gözlerden düştüğü artık bir gerçek. Buna karşın SBF Twitter ve farklı mecralarda yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Eski CEO, FTX Amerika müşterilerinin çekemedikleri paranın tamamını alacağını iddia etti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Sam Bankman-Fried’ın New York Times’ın yıllık zirvesi olan DealBook Summit’te konuşması bekleniyor.

Tiffany Fong ile bir telefon görüşmesi kaydeden SBF, uzun bir sessizliğin ardından yeniden gündeme gelmişti. Görüşmenin Bölüm 11 iflas başvurusundan 5 gün sonra gerçekleştiği bildirdiği. Bu da 16 Kasım tarihinde gerçekleştiği anlamına geliyor. Söz konusu görüşmede SBF, Fong’a önemli bir açıklamada bulundu. SBF’e göre kullanıcılar varlıklarının tamamını geri alacağını iddia etti.

Bölüm 11 iflas başvurusunun büyük bir hata olduğunu belirten SBF, bunu geri alabilmke için her şeyi yapmaya hazır olduğunu da belirtti.

“Bu belgeyi gerçekten dosyaladığı için beni suçlayabilirsiniz. sadece hayır demeliydim… dosyalamamak yapılacak en doğru şeydi – şu anda bunu geri almak için her şeyi yaparım”.

Buna ek olarak SBF gerçekten dikkat çeken bir açıklama daha yaptı. “İflas başvurusunda bulunduktan 8 dakika sonra 4 milyar dolar daha likidite geldi” yorumu oldukça şaşırtıcıydı.

Sam Bankman-Fried’ın Bağışları Dikkat Çekiyor

Ara seçimler öncesinde Demokrat Parti’ye yaptığı yüklü bağışlar sorulduğunda SBF, Cumhuriyetçi Parti’ye de bağış yaptığını söyledi. “Bu yıl her iki partiye de yaklaşık aynı miktarda bağışta bulundum” dedi.

Ayrıca Cumhuriyetçi Parti’nin ikinci ya da üçüncü en büyük bağışçısı olduğunu da sözlerine ekledi. Ayrıca, Cumhuriyetçilere yapılan tüm bağışların gizli tutulduğunu çünkü Cumhuriyetçilere bağış yaptığınızda medyanın çılgına döndüğünü de sözlerine ekledi.

FTX Token Değeri Artacak

FTX‘in yerel token FTT token hakkında da konuşan SBF. Satın al ve yak mekanizması nedeniyle tokenlerin çoğundan daha iyi bir değere sahip olabileceğini de belirtti. SBF, 100 milyon dolarlık hack olayıyla ilgili olarak, eski bir çalışandan kaynaklı olabileceğini belirtti. Son veriler, bilgisayar korsanının OKX kripto borsasında 255 BTC tuttuğunu gösteriyor.

Elbette yaşanan olaylardan sonra SBF’in sözlerine inanan pek fazla isim bulunmuyor. Buna ek olarak eleştirilerin odağında olan Three Arrows kurucu ortağı Su Zhu da bir geri dönüş yapmanın ipuçlarını veriyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?