Şubat 16, 2022

New York Menkul Kıymetler Borsası’ndan Dikkat Çeken Metaverse Hamlesi!

Dünyanın en büyük borsası olan New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) metaverse dünyasına girmeye hazırlanıyor. Borsa, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) çok çeşitli metaverse ve değiştirilemez token (NFT) ile ilgili ürünler için “NYSE” terimini kaydettirmek için bir ticari marka başvurusu yaptı.

Başvurunun detayları ilk olarak avukat Michael Kondoudis tarafından açıklandı ve NYSE’nin metaverse segmentine girdiği haberini duyurdu.

Kondoudis, uygulamanın NFT‘ler, kripto para birimleri, dijital koleksiyonlar ve pazar yerleri için NYSE’yi ticari marka haline getirme sürecinden bahsettiğini belirtt.

Ticari marka başvurusu 10 Şubat’ta gerçekleştirildi ve NYSE’nin alıcılar, satıcılar ve indirilebilir sanal mal tüccarları için bir pazaryerine ev sahipliği yapmasını önerdi. NFT’leri ve NFT koleksiyon serilerini, dijital koleksiyonları, tokenları ve sanatı içerecektir. Uygulama ayrıca dijital, sanal ve kripto para cüzdanları ve depolaması için “sanal gerçeklik” yazılımı ve yazılımından bahsediyor.

Dosyalama ayrıca dijital para birimi, sanal para birimi, kripto para birimi ve dijital ve blok zinciri kaynaklarını iletmek, ticaret yapmak, göndermek, almak, satmak, depolamak, kabul etmek, satın almak ve değiştirmek için kullanılan yazılım ve uygulama programlama arabirimini (API) de içeriyordu.

NYSE Daha Önce NFT Alanına Girmişti!

NYSE aslında NFT’lere yabancı değil. Örneğin, Amerikan Menkul Kıymetler Borsası 2021 yılının başlarında Spotify, Snowflake, Unity, DoorDash, Roblox ve Coupang dahil olmak üzere altı önde gelen ABD şirketinin hisselerinde yapılan ilk ticaretin NFT’lerini basmıştı.

NYSE bu konuda başvuru yapan tek yer değil elbette, fast food devi McDonald’s da sanal restoranlar, kafeler, konserler ve diğer sanal hizmetler, ürünler ve etkinlikler için marka başvuruları yaptı. Ek olarak, Walmart ve Crocs, bu ticari kuruluşların sanal ürünler, dijital varlıklar ve NFT’ler sunmayı amaçladığını öne süren başvurularda bulundu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.