Nisan 8, 2024

Yapay Zekadan XRP için 30 Nisan Fiyat Tahmini: İşte Yatırımcıları Bekleyen Seviyeler!


XRP coin’in uzun süreli durgunluğu, topluluk içinde büyük bir hayal kırıklığı yaratmış durumda. Birçok kişi, bu düşük performansın önemli bir kısmını Ripple ve SEC arasında devam eden yasal mücadeleye bağlıyor.

Son piyasa rallileri sırasında kısa süreli dalgalanmalar yaşandı. Ancak, XRP’nin fiyatı son dört yılda genel olarak minimum hareket etmiştir.

Bununla birlikte, topluluktaki pek çok kişi yeniden canlanma umudunu koruyor. XRP’nin bir şansı olup olmadığını öğrenmek için, kripto para tahminleri için yapay zeka destekli makine öğrenimi algoritmaları kullanan bir platform olan PricePredictions’a tahminleri soruldu.

Nisan Ayı için XRP Fiyat Yörüngesi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere PricePredictions algoritması, tarihsel olarak kripto para piyasasında yükseliş dalgası etkisiyle ilişkilendirilen bir olay olan yaklaşan Bitcoin yarılanmasını çevreleyen daha geniş piyasa duyarlılığına kıyasla biraz zıt bir tablo çiziyor.
Bu durumda, yapay zeka XRP’nin 30 Nisan’a kadar düşerek mevcut fiyatı olan 0,5907 dolardan 0,546032 dolara gerileyeceğine inanıyor.

xrp fiyat analizi

Ayrıca, tahminler bu düşüş eğiliminin Mayıs ayında da devam edeceğini ve ayın ikinci günü için hafif bir toparlanma öngörüldüğünü ortaya koymaktadır. Bununla birlikte, 5 Mayıs’ta tahminin son noktasında bir miktar iyimserlik ortaya çıkıyor ve potansiyel bir yükselişe işaret ediyor.
Bu tahminler saygın bir kaynaktan gelse de, bazı gelişmeler düşüşe karşı koymaya yardımcı olabilir. Ripple’ın 2024’ün sonlarında piyasaya sürülmesi öngörülen stabilcoin piyasasına girmesi ve XRP Ledger’ın (XRPL) yenilenmesi, yükseliş hissiyatını artırabilir ve XRP coin‘in yükselmesine yardımcı olabilir.

Uzun Vadeli Yükseliş İşaretleri ve Kısa Vadeli Ayı Piyasası

Teknik işaretler şu anda XRP için düşüş sinyalleri gösteriyor. TradingView’in verilerine göre, osilatörler nötr okumalar gösteriyor ve XRP’nin Hareketli Ortalamaları (MA) güçlü bir satış sinyali gösteriyor. TradingView, XRP’ye genel bir satış notu vererek kısa vadeli düşüş görüşünü destekliyor.

Ancak, uzun vadeli projeksiyonlar göz önüne alındığında XRP’nin teknik görünümü giderek daha iyimser hale geliyor. Haftalık fiyat hareketleri, MA’larda satışa doğru bir kayma ile genel bir satış derecelendirmesini korurken, aylık grafik bir satın alma tavsiyesine doğru önemli bir kayma göstermektedir.

XRP’nin geleceği karışık sinyaller gönderiyor. Kısa vadeli bir düşüş beklenirken, gelecekteki olayların olasılığı ve uzun vadeli teknik göstergeler tersine dönme potansiyeli olduğunu gösteriyor.

Bu arada, önde gelen bir Bitcoin uzmanı kısa süre önce XRP için %942’lik bir artış öngördü ve dijital varlık kısa vadeli sıkıntılarını yakında tersine çevirebileceğine dair işaretler veriyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?