Kripto Uzmanı BTC ve Bir Altcoin için Konuştu: “Ters Köşe Yapacak!”

Kripto para dünyasında Altcoin Sherpa ismiyle tanınan analist, önemli bir Ethereum rakibi altcoin’e dikkat çekti ve büyük düşüş uyarısı yaptı.

Solana (SOL) hakkında görüşlerini aktaran Altcoin Sherpa, altcoin fiyatının %30’dan fazla düşebileceği konusunda uyardı.

Analiste göre, Solana’nın hacim profili büyük bir çöküş riski olduğunu gösteriyor. Grafiğine bakıldığında, aşağı yönde bir sonraki yüksek hacimli fiyat seviyesi, en son Ocak 2023’te işlem gördüğü 14 ila 15 dolar aralığında yer alıyor.

Solana: EMA’ların (üstel hareketli ortalamalar) hepsi 1 günde iyi durumda ancak burası korkutucu bir noktada. Bu alan düşerse, fiyat muhtemelen 14-15 dolar alanına yönelecektir. Şu an itibariyle bu grafiği pek beğenmedim. Ancak SOL’un uzun vadede iyi olacağını ve topluluk göz önüne alındığında iyi bir tercih olabileceğine inanıyorum.

Solana fiyat tahmini

Solana, son 24 saat içinde %0,1 artışla yazı yazıldığı sırada 20,70 dolardan işlem görüyor.

Analizlerinin devamında Bitcoin’e de değinen Altcoin Sherpa, fiyatın 25.000 dolar seviyesine hatta 23.000 dolar seviyesine düşebileceğine inanıyor.

Analist, tahminini genişleterek 200 haftalık EMA, destek ve direnç seviyesi (SR) ve .382 Fibonacci seviyesi dahil olmak üzere çeşitli göstergelerin 25.000 dolar BTC seviyesine işaret ettiğini belirtti.

Bu 25.000 dolar seviyesi şahsen bana çok mantıklı geliyor. Bunun nedeni de buranın 200 haftalık EMA, S/R (destek/direnç) seviyesi olması ve günlük olarak ölçeklendirdiğimizde aynı zamanda 200 günlük EMA olması. Ve aynı zamanda .382 [Fibonacci]…

Burada 25.000dolar ile çok fazla çakışma var.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.