Finansal Danışmanlık Şirketi Canaccord: Bitcoin 2021 Yılında 20 Bin Dolar Olacak

0

Finansal danışmalık şirketlerinden biri olan Canaccord Genuity, Bitcoin (BTC) fiyatının 2021 yılında en yüksek seviyesi olan 20 bin dolar seviyesine tekrar yükselebileceğini öngörüyor.

Canaccord geçtiğimiz günlerde Bitcoin ile ilgili bazı araştırmalar yaparak kripto para piyasası ile ilgili bazı veriler depoladı. Bitcoin’in gelecekteki fiyatını tahmin edebilmek için piyasanın geçmişteki performansını inceleyen şirket, Bitcoin fiyatının ne yönde durum sergileyebileceği ilgili ilginç tahminlerde bulundu.

Bitcoin fiyatıyla ilgili yaptığı araştırma sonucunda BTC’nin 2011-2015 tarihleri arasında gösterdiği performası 2015-2019 yılları arasındaki performansıyla bezerlik gösterdiğini gören şirket, kripto para piyasasının dört yıllık bir döngü içerisinde olduğunu düşündüğünü belirtti.

Şirketin açıklamarına göre Bitcoin fiyatında böyle dört yıllık fiyat döngülerin görülmesi bir nedeni olarakta Bitcoin madenciliği ödül programını işaret ediyor. Bilindiği üzere blok zincirinde madencilerin, her dört yılda bir daha açıklayacı olursak 210 bin blokta bir yüzde 50 oranında düşüyor.

“Bitcoin, 2019 baharına girmeye başaladı” denilen raporda, Bitcoin’in aynı eğilimi takip etmeye devam etmesi durumunda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara doğru yavaş bir yükseliş görebileceği ve bu seviye tahmin olarak 2021’in Mart ayında ulaşılabileceğini kaydetti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın