Endüstri Devi BHP, Blockchain’i Kullanarak 14 Milyon Dolar Değerinde İşlem Gerçekleştirdi

Madencilik şirketi BHP Group, Kanada merkezli MineHub Technologies tarafından oluşturulan blockchain tabanlı bir platform aracılığıyla 14 milyon dolar değerinde demir cevheri ticareti gerçekleştirdiğini açıkladı.

İşlem, BHP Grubu ve Çinli dev çelik üreticisi China Baoshan Iron & Steel’in bir kuruluşu olan China Baowu Steel Group’u (Baosteel) arasında gerçekleşti.

Geçen ay BHP, Baosteel ile blockchain tabanlı bir demir cevheri ticaretini pilotlaştırma sürecinde olduğunu bildirmişti. Gerçeklesen işlemde ise blockchain tabanlı platform, sanal olarak sözleşme koşullarını işlemek, belgeleri değiştirmek ve gerçek zamanlı kargo görünürlüğü sunmak için kullandı. BHP’nin satış ve pazarlama yöneticisi olan Michiel Hovers’a göre, madencilik sektörü belgeleme konusunda bir paradigma değişikliği gerektiğini düşünüyor:

“TOPLU EMTİA ENDÜSTRİSİNİN FİZİKSEL DOKÜMANTASYON SÜREÇLERİNİ AZALTMAK İÇİN DİJİTAL BİR DEVRİME İHTİYACI VAR.”

Kanada merkezli MineHub Technologies, BHP testinin, blockchain platformunu içerecek olan boru hattındaki birçok testten sadece biri olduğunu açıkladı.

Blockchain pekçok alanda değişim yaratmaya devam ediyor. Michiel Hovers’ın da dediği gibi gerçekten dünya dijital bir devrim sürecinde ise, blockchain bu konuda çok büyük destek sağlayacaktır. Blockchain teknolojisi sağladığı avantajlarla ile farklılık yaratmaya devam edecek gibi görünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.