Kasım 25, 2023

Blast Kurucusu ‘Saadet Zinciri’ İddialarını Yorumladı: Platform Güvenilir mi?


Son güncellenme : 25.11.2023 - 14:52

Blast kurucusu Tieshun Roquerre (Pacman), eleştirmenlerin platform bir saadet zincirine benzeten iddiaları yorumladı. Ayrıca, yatırımcı Paradigm’in resepsiyonun ardından pazara açılma stratejisini değiştirmesini istediğini söyledi.

Blast, diğerlerinin yanı sıra Paradigm ve Standard Crypto’dan 20 milyon dolarlık bir artışın ardından Salı günü yalnızca davetli erken erişim modunda yayına girdi. Ekip lansmanda, platform Eyhereum ve stabilcoin’ler için yerel Katman 2 getiri üretimi sunduğunu, otomatik olarak %4 ila %5 oranında bileşik bakiyeler ve “Blast Puanları” olarak bilinen davetiye ödülleri sunduğunu iddia ediyor. Dune Analytics gösterge tablosuna göre, proje şimdiye kadar 400 milyon doların üzerinde köprülenmiş varlık çekti.

Roquerre, Blast’ın kullanıcılara sağladığı getirinin “gerçek olamayacak kadar iyi” hissettirebileceğini kabul etse de, platformun yüksek getirisinin Lido ve MakerDAO gibi meşru platformlardan kaynaklandığını söyledi. Lido’nun getirisi Ethereum’un stake ödüllerinden kaynaklanırken, MakerDAO’nun getirisinin on-chain T-Bono’lardan elde edildiğini söyledi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Roquerre ayrıca Blast’ın davetiye ödülleriyle ilgili yorumlara da değindi. Büyüme uğruna bir pazarlama hilesi olmaktan çok uzak olan bu sistemin, kullanıcıların ekosistemi genişleterek yaptıkları katkıyı ödüllendirmeyi hak eden, topluluğun büyümesini teşvik eden stratejik bir hamle olduğunda ısrar etti. Eleştirmenler Blast’ın ödül yapısını bir piramit şemasına benzetmişti.

Paradigm’ın kendisinden lansman sonrası planlarda değişiklik yapmasını istediğini, bunun da değerlendirildiğini, ancak son kararı Blast ekibinin vereceğini belirtti.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?