Aralık 25, 2023

Epic Games’ten NFT ve Blok Zinciri Oyunları için Müjdeli Haber: “Listelenecekler!”


Epic Games şirketinin oyun ve yazılım mağazası Epic Games Store, bazı blok zinciri oyunlarının platformunda tekrar listelenmesine izin verecek değişiklikler yaptı. Şirket; NFT ve blok zinciri unsurlarına sahip olması nedeniyle artık “Yalnızca Yetişkinler” olarak derecelendirilen oyunları kabul edeceğini duyurdu.

ESRB’ye göre, bazı blok zinciri oyunları, kazanılan dijital para birimini “gerçek para” ile takas etme imkanını da içermesi nedeniyle “Yalnızca Yetişkinler” (AO) derecelendirmesini alacak. Mağaza, Eğlence Yazılımı Derecelendirme Kurulu (ESRB) tarafından “AO” olarak derecelendirilen tüm oyunları platformundan hariç tuttu ve bu tür bir ürüne genel bir yasak getirmişti.

Ancak söz konusu yasak kısa bir süre sonra revize edildi ve belirli istisnalar ile kabul edilecei duyuruldu. Söz konusu oyunlar hali hazırda yasak olan pornografi, kumar ve nefret içerikleri gibi temel kurallara uymak zorunda.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere yalnızca yetişkinler etiketi alan Unchained Gods ve Striker Manager 3 isimli oyunlar da bu karar sonrası platformda tekrar listelendi. Unchained Gods’ın arkasındaki Immutable ise kararı kutlayarak olumlu bir sinyal verdi.

Önde gelen bir  Steam, 2021’den bu yana blok zinciri ve NFT oyunlarına genel bir yasak getirdi. Bununla birlikte, bu yasak yürürlüğe girmiş olsa bile, geliştiriciler bu önde gelen vitrinde kripto ile ilgili oyunları piyasaya sürmenin yollarını bulmaya devam ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?