Dikkat Altcoin’lerde Çöküş Riski: Güncel Görünüm Nasıl?

Bir haftayı daha geride bırakmaya hazırlandığımız 9 Ekim 2022 tarihinde Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasasında bir düşüş yaşanıyor. Düşüş eğiliminin devam etmesi ise altcoin’ler için büyük bir düşüş senaryosu ile sonuçlanabilir.

Yayınlanan ABD istihdam raporundan önce, Bitcoin 20.000 dolar civarında yer alan destek seviyesinde geziniyordu, ancak birkaç saat sonra 19.336 dolara kadar geriledi. Boğalar, yazının yazıldığı an itibariyle fiyatını 19.499 dolara kadar geri çekmeyi başardı.

TradingView’deki Chainslab analitiğine göre, aradan geçen dört ay boyunca en çok beklenen olay, The Merge ve Ethereum cephesindeki gelişmeler oldu. Yatırımcılar Ethereum‘a kayarken, BTC.D (Bitcoin hakimiyeti) desteğe kadar geriledi.

Altcoin Piyasası Çökecek mi?

Altcoin’lerin BTC paritesi son zamanlarda güç ve momentum kaybetmeye başladı ancak Bitcoin fiyatında yaşanacak bir yükseliş, altcoin‘lerin gücünü de arttırabilir.

altcoin, kripto para

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere geniş tabloya bakıldığında, altcoin rallileri son çeyrekte gerçekleşme eğiliminde değildir. Makro görünüm, küresel olarak teknoloji girişimlerine de zarar veriyor ve altcoinlerin başka bir önemli ralli gerçekleştirmesini zorlaştırıyor.

Doğal olarak, sağlam kazançları olan veya %5-10 fiyat artışı olan başka kripto paralar da olsa da piyasadaki görünüm oldukça karmaşık. Bununla birlikte, BTC.D’nin %48 seviyesine ulaşması bekleniyor ve $BTC’nin piyasaya bir bütün olarak bu sektörün hakimi olduğu hatırlanmalı.

Kripto para piyasasının son iki ayda kaydettiği tüm oynaklık ve kargaşaya rağmen, Bitcoin çoğunlukla geleneksel olarak uygun bir satın alma fırsatı olan 200 haftalık hareketli ortalamasına (MA) yakın bir yönde hareket etti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coinpedia


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.