Dikkat Altcoin’lerde Çöküş Riski: Güncel Görünüm Nasıl?

0
Dikkat Altcoin'lerde Çöküş Riski: Güncel Görünüm Nasıl?

Bir haftayı daha geride bırakmaya hazırlandığımız 9 Ekim 2022 tarihinde Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasasında bir düşüş yaşanıyor. Düşüş eğiliminin devam etmesi ise altcoin’ler için büyük bir düşüş senaryosu ile sonuçlanabilir.

Yayınlanan ABD istihdam raporundan önce, Bitcoin 20.000 dolar civarında yer alan destek seviyesinde geziniyordu, ancak birkaç saat sonra 19.336 dolara kadar geriledi. Boğalar, yazının yazıldığı an itibariyle fiyatını 19.499 dolara kadar geri çekmeyi başardı.

TradingView’deki Chainslab analitiğine göre, aradan geçen dört ay boyunca en çok beklenen olay, The Merge ve Ethereum cephesindeki gelişmeler oldu. Yatırımcılar Ethereum‘a kayarken, BTC.D (Bitcoin hakimiyeti) desteğe kadar geriledi.

Altcoin Piyasası Çökecek mi?

Altcoin’lerin BTC paritesi son zamanlarda güç ve momentum kaybetmeye başladı ancak Bitcoin fiyatında yaşanacak bir yükseliş, altcoin‘lerin gücünü de arttırabilir.

altcoin, kripto para

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere geniş tabloya bakıldığında, altcoin rallileri son çeyrekte gerçekleşme eğiliminde değildir. Makro görünüm, küresel olarak teknoloji girişimlerine de zarar veriyor ve altcoinlerin başka bir önemli ralli gerçekleştirmesini zorlaştırıyor.

Doğal olarak, sağlam kazançları olan veya %5-10 fiyat artışı olan başka kripto paralar da olsa da piyasadaki görünüm oldukça karmaşık. Bununla birlikte, BTC.D’nin %48 seviyesine ulaşması bekleniyor ve $BTC’nin piyasaya bir bütün olarak bu sektörün hakimi olduğu hatırlanmalı.

Kripto para piyasasının son iki ayda kaydettiği tüm oynaklık ve kargaşaya rağmen, Bitcoin çoğunlukla geleneksel olarak uygun bir satın alma fırsatı olan 200 haftalık hareketli ortalamasına (MA) yakın bir yönde hareket etti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın