Altcoin Gözünü Yükseklere Dikti: Hedef %50 Artış!

0
Altcoin Gözünü Yükseklere Dikti: Hedef %50 Artış!

Ripple şirketinin yerel token’ı XRP, birkaç haftadır arka arkaya olağanüstü performans göstermeye devam ediyor. XRP, küçük kazançlarla SEC davasına karşı son günlerin yaklaşmasıyla pozitif ivme kazanıyor. Görünüşe göre XRP yukarı doğru yeni bir hamle yapmaya hazır, ancak bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor.

XRP Boğaları Hakimiyete Devam Ediyor

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Aralık 2020’de açılan Ripple vs SEC davasının yarattığı olumsuz duygulara rağmen XRP fiyatı yükselmeye devam ediyor. Ancak, durum XRP lehine olduğu için şimdi Ripple’ın her gün bir adım daha ilerlediği açık bir şekilde görülebiliyor.

SEC, Ripple’ı kayıt dışı bir menkul kıymet olan yerel token’ı XRP’yi dağıtmak ve satmakla suçlamıştı. Ancak, Ripple suçlamaların yanlış olduğunu kanıtlamak için var gücüyle çalıştı ve şimdi SEC’e karşı küçük kazançlar elde etmeye başladı.

Son zamanlarda yapılan bir duruşmada mahkeme, SEC’in Eski Bölüm Direktörü William Hinman tarafından yapılan açıklamaları içeren bazı hassas belgelere karşı açılan davayı reddetti.

Açıklamalar Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) üzerinde menkul kıymet olarak yorumlanmadığı için yapıldı. Görünüşe göre mahkeme yakında Ripple aleyhindeki davayı reddedecek ve XRP’nin yolculuğu için sorunsuz bir yolun önünü açacak.

Ripple (XRP) %50 Artabilir!

XRP kısa süre önce 0,5 dolarlık önemli bir direnç seviyesini kırdı ve düne kıyasla %5,46’lık bir yükseliş trendi ile şu anda 0,5184 dolardan işlem görüyor.

Anında direnç seviyesi 0,5339 dolar olarak belirlendi ve XRP, Ripple’ın mahkemedeki olumlu ilerlemesini takiben %53,4’lük olumlu bir sıçrama yapmaya hazır gibi görünüyor.

XRP fiyatının teknik analizi de, Ekim ayı sonuna kadar 0,75 dolara kadar çıkabilen bir “kupa” modeli oluşturduğu için umut verici görünüyor.

Ripple XRP

XRP, yakında bir boğa koşusu başlatmak için kupanın boyun çizgisini 0,51 dolardan kırdı. Alıcılar çağrıyı duyar ve satın alma baskısı yaratırsa, XRP’yi 0,8 doların üzerine çıkarabilir veya hatta 1 dolarlık kısa vadeli bir hedefe ulaşabilir.

XRP analiz

50 günlük SMA (basit hareketli ortalama), 200 günlük SMA’yı geçerek önümüzdeki haftalarda güçlü bir yükseliş rallisine işaret ediyor. MACD kırmızı çizgisi, mavi çizginin üzerine çıkmaya çalışıyor ve bu da XRP fiyat momentumu için pozitif bir bölge olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, diğer yandan Bollinger bandının alt sınırı, boğaların savunması gereken çok önemli bir destek seviyesi olan 0,485 dolarda yer alıyor. XRP, destek seviyesini kırarsa, bir ay içinde kaydettiği tüm ilerlemeyi ortadan kaldırarak fiyatını 0,41 dolar ve 0,35 dolar olarak yeniden test edebilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın