Cardano’nun İlk Meme Coin’i %23000 Fırladı: Neler Oluyor?

Cardano ağının ilk meme coin’i SNEK, iki hafta önceki SundaeSwap listelemesinin ardından %23.000 artmayı başardı. 30 Mayıs’ta zirve fiyatı olan 0,00101739 dolara yükselek coin, piyasa değerini 63 milyon dolara çıkarmayı başardı. İlk aşamada 275.000 dolarlık piyasa değeriyle başlayan varlık, iki hafta önce aldığı listeleme ile büyük bir patlama kaydetti.

SNEK meme coin

SNEK’in erken satışı 28 Nisan’da tamamlandı ve toplam 76,7 milyon SNEK token arzının %50’si erken destekçilere dağıtıldı.

SNEK projesi hakkında bilgiler hala çok detaylı bir şekilde bilinmezken, yol haritası ve hedeflerine ilişkin detay yok. Bununla birlikte, projenin Twitter hesabı 29 Mayıs’ta “daha önce hiç görülmemiş bir şey” yaratmakla ilgili alaycı bir mesaj yayınladı.

Cardano Cube’a göre, Cardano’da şu anda Hosky Token, DGAF ve A SHIB dahil olmak üzere 25 meme coin bulunmaktadır. Ancak SNEK, fiyat üzerinde önemli bir etkiye sahip olan ve topluluğun dikkatini çeken ilk proje.

SNEK’in piyasa değerinin hızla yükselmesi şüphesiz kripto para topluluğu içinde ilgi ve spekülasyon yarattı. İnternet memelerinden esinlenen bu varlıklar, meme (mizah) merkezli markaları ve hızlı kazanç potansiyeli nedeniyle son zamanlarda popüler olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, değerleri oldukça değişken olabileceği ve piyasa manipülasyonuna maruz kalabileceği için doğal riskleri de beraberinde getirmektedir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.