Büyük Yakım Sonrası Bu Meme Coin Fiyatı Uçabilir

Dogecoin katili meme coin Shiba Inu (SHIB) yakın zamana büyük yakım haberleriyle gündeme geliyor. Öte yandan Baltimore’daki Porsche bayisi, SHIB token kullanılarak ödeme alacağını da duyurdu. Yaşanan tüm bu gelişmeler yatırımcılar arasında bir yükseliş hissiyatı yarattı. 

Meme Coin Shiba Inu Ralli için Güç Topluyor

Çarşamba günü erken saatlerde gerçekleşen 159 milyon SHIB’lik tek bir transfer de dahil olmak üzere geçtiğimiz hafta 1.2 milyar Shiba Inu token’ı yakıldı. Shiba Inu yakımlarını izleyeni Shibburn verilerine göre, toplam 84 işlemde çıkmaz adreslere toplam 1,2 milyar SHIB gönderildiğini tespit edildi.

Rekor sayıda Shiba Inu token, ölü cüzdanlara taşındı ve aylık yakma etkinlikleri ve topluluk katılımı yoluyla onları dolaşımdan çıkardı. 743 milyon SHIB bir gecede yandı ve iki gün içinde 575 milyon daha token yakıldı.

Shiba İnu memecoin

Tipik olarak, yakma işleminin uygulanması SHIB‘i dolaşımdaki arzdan çeker ve arzda bir kıtlığı körükler. Bu, meme coin üzerindeki satın alma baskısını artırarak Shiba Inu’da bir ralliyi tetikleyebilir.

Topluluk, Shiba Inu’nun yanması, Ethereum balinalarının birikimi ve SHIB’nin gerçek dünyada şiddetli bir şekilde benimsenmesinin, Dogecoin katilindeki mevcut fiyat artışını yönlendiren kilit faktörler olduğuna inanıyor.

‘Bombur’ olarak tanımlanan bir Ethereum balinası, 18 Nisan 2022’de varlıklarına 50.5 milyon SHIB daha ekledi ve son geri çekilmeyle Shiba Inu’yu topladı.

İlginç bir şekilde, Baltimore merkezli bir Porsche bayisi da, Shiba Inu’nun ödeme yöntemi olarak kabul edildiğini duyurdu. Shiba Inu sahipleri artık SHIB token’larıyla bir Porsche satın alabilir ve meme coin’in benimsenmesini arttırabilir.

Ünlü bir kripto analisti olan @kingthies, temelleri güçlü olduğu için Shiba Inu fiyatının patlayabileceğine inananlardan.

Shiba Inu fiyat trendini değerlendiren analistler ve meme coin’de bir ralli öngördü. FXStreet analistleri, meme coin’in fiyatı paralel bir kanal oluşturduğundan ve alt trend çizgisinin yeniden test edilmesinin SHIB’yi bir kırılma için hazırladığından Shiba Inu fiyatının iki katına çıkabileceğine inanıyor. Analistler, Shiba Inu fiyatı için 0,000454 doları hedef belirlediler.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.