Nisan 1, 2022

Bu Altcoin Projesi 335 Milyonluk Dev Teşvik Programını Duyurdu

  • Fantom (FTM) ekosistemi üzerine inşa edilen projeler vaktın 2021 yazından bu yana başlattığı ikinci teşvik programı olan Gitcoin Hibe Teşvik Programı aracılığıyla fon alabilecek. Finansman girişimi, kullanıcıların ve destekçilerin doğrudan katkılarıyla Fantom ekosisteminde gelişen ekipleri desteklemeyi amaçlıyor.

Fantom Vakfı, dün sabah yayınladıkları bir blog yazısında Gitcoin Grants ile iş birliği içinde yeni bir 335 milyon FTM coin teşvik programını duyurdu.

Fantom için Gitcoin Hibeleri

Fantom (FTM) ekosistemi, bugün açıklanan yeni teşvik programı sayesinde hız kazanmaya devam ediyor.

Gitcoin Grants, inşaatçıların kamu yararına açık kaynak projelerini finanse etmelerine olanak tanıyan bir girişimdir. Gitcoin Grants (Gitcoin Hibeleri) aracılığıyla fon sağlamak, geleneksel olarak Ethereum ekosistemindeki bağışçılar tarafından desteklenen Gitcoin’in QF Fonundan gelen katkıların ihtiyaç halindeki ekiplerle eşleştirilmesine izin veren bir sistem olan Kuadratik Fonlama (QF) sayesinde mümkün kılınmaktadır.

30 Ağustos 2021’de başlatılan ilk Fantom Teşvik Programı, şimdiye kadar 100’ün üzerinde başvuru aldı ve ekosistemin en önemli projelerinden bazılarına 35 milyonun üzerinde FTM dağıttı. Yeni teşvik programı sayesinde, Fantom kullanıcıları hangi projelerin daha fazla FTM eşleştirme ödülü alacağını belirleyebilecekler.

Finansman turunun hedefleri

Fantom Vakfı, finansman programıyla ulaşmaya çalıştıkları hedeflerin neler olduğunu da belirledi. Ekibin açıkladığı hedeflerden birincisi, Fantom Ekosisteminde DeFi, Oyun, NFT’ler, eğitim ve çekirdek blok zinciri mimarisine odaklanan proje çeşitliliğini artırmak.

Vakıf ayrıca, en çok hak eden projeleri ödüllendirerek karar verme sürecini merkezden uzaklaştırmayı ve son olarak, daha düşük TVL ve daha niş izleyicilere sahip daha küçük projeleri destekleyerek bir deneme-yanılma kültürünü teşvik etmeyi umuyor.

Bir sonraki Gitcoin Grants turunun Haziran ayında gerçekleştirilmesi planlanıyor ve lansmanın bir kutlaması olarak Fantom Vakfı, kullanıcı bağışlarını bu ilk turda 3 milyon FTM ve sonraki turlarda 1,5 milyon FTM ile eşleştirmeye karar verdi.

Fantom Vakfı, önceki teşvik programı için bugün son gün olduğu için, mevcut ve bekleyen tüm başvuru sahiplerini yaklaşan Gitcoin Grants turlarına başvurmaya teşvik etti. Vakıf, şunları ekledi:

“Bugünden itibaren geçerli olmak üzere, hem DeFi hem de Oyunlar için daha önce duyurulan teşvik programlarını kullanımdan kaldırıyoruz. Mevcut ve bekleyen başvuru sahiplerini önümüzdeki turlarda Gitcoin hibelerine başvurmaya teşvik ediyoruz.

Fantom bu duyurunun ardından pozitif bir trend içerisinde ve son 24 saate göre yüzde 10’luk bir artışla yazım sırasında 1,57 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kaynak : cryptobriefing


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.