Boğa Piyasasını Bilen Analist: “Sıradaki Trend Bu!”

0
Boğa Piyasasını Bilen Analist: “Sıradaki Trend Bu!”

Geçtiğimiz yıl yaşanan kripto boğa piyasasının sonunu doğru bir şekilde tahmin etmesiyle tanınan bir analist, yaklaşık bir yıllık düşüş trendinin ardından Bitcoin (BTC) trendinde bir değişim yaşanacağını düşünüyor.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Pentoshi takma adıyla tanınan analist, 612.000’den fazla takipçili hesabında, Bitcoin’in Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından bugüne kadar makro görünümün büyük ölçüde değiştiğini açıkladı.

Pentoshi, Federal Rezerv‘in nihai faiz oranının veya faiz oranı artışları için beklenen bitiş noktasının, makro zeminde olası bir değişikliğe işaret ederek, geçen yıl boyunca çılgınca gel-gitler yaptığını belirtti.

“Terminal oranlar %4,6’dayken, en azından oranlar bölümünün nihayet %0’dan %4,6’ya çıktıktan sonra fiyatlandırıldığını söyleyebilirsiniz. Orada daha fazla yukarı yönlü beklemek zor, bu nedenle risk aşağı yöne dönebilir.

Bitcoin, 9 Eylül’de en düşük seviyelerine ulaşana kadar makro düşüş tahminlerimi korumaya devam ettim. Bu noktada ise daha tarafsız olmaya başladım. Tüketici fiyat endeksi de potansiyel olarak maksimum hızda ilerliyor. Şimdilik, bu sert düşüş eğilimini sürdürmek benim için biraz zor.”

Fed, bu ayın başlarında, faiz oranlarını 2023’te %4,6’ya ulaşana kadar artırma niyetini açıklamıştı. Yazının yazıldığı sırada, federal fon oranı %3 ile %3,25 arasında yer alıyor.

Faiz oranlarının Fed’in bitiş noktasına yaklaşmasıyla Pentoshi, Bitcoin’in kısa vadeli bir rahatlama rallisi yapacağına inanıyor. Artıştan sonra, Bitcoin’in genişletilmiş bir yan eğilime geçiş aşamasını oluşturacak son bir teslim olma aşamasını öngörüyor.

“En kötü senaryoyu söylemem gerekseydi, BTC için bunu 12.000 – 14.000 dolar arasına koyardım. Şu anda 18.7000 dolardan ve Haziran ayının en düşük seviyelerine yakın. Yakın zamanda bir boğa piyasası beklemeyin. Daha fazla gerçek bir yanal hareketler gelecek.”

Bitcoin

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın