Bitcoin Olayını Hatırlatan Analist: “Büyük Satış Baskısı Gelebilir!”

Bitcoin yeniden 17.000 doların üzerine çıkarak piyasalarda bir rahatlama rallisini tetikledi. Bu rahatlama rallisi zor günler geçiren bazı altcoin’ler için büyük kazançlar sağlarken, ralli gücünü biraz kaybetti. BTC haber hazırlanırken 17.218 dolar civarında işlem görüyordu ve önceki güne kıyasla hafif bir yükseliş kaydetmişti. Nitekim bazı uzman isimler bu yükselişin bazı olaylar sonrasında yeniden düşebileceğini düşünüyor. İşte detaylar.

Büyük Satış Baskısı Riski Devam Ediyor

Popüler kripto para analisti Nicholas Merten, kısa süre önce son videosunda yeni bir satış baskısı ihtimali üzerinde duruyor. Analist, Mt. Gox skandalından kaynaklanabilecek bir satış baskısının olası olduğunu düşünüyor. Analiste göre bu türden bir baskı fiyatta sert düşüşü tetikleyebilir.

Mt. Gox, Bitcoin Dağıtımlarını Erteledi!

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Tokyo merkezli Mt. Gox 2010 yılında piyasaya sürüldü. Borsa, 2014 yılının başlarında dünya çapındaki tüm Bitcoin işlemlerinin yaklaşık %70’ini gerçekleştiriyordu. Ancak hacker’lar ağa saldırarak 24.000’den fazla müşterinin kripto varlıklarını çalmayı başardı. Bu olayın ardından borsa iflas başvurusunda bulundu ve faaliyetlerini durdurdu.

Bitcoin'de satış baskısı gelebilir

Merten’e göre, sorulması gereken bir soru var ve bu soru Mt. Gox ile ilgili olayların büyük bir satış baskısını tetikleyip tetiklemeyeceği. Merten, yaklaşık 200.000 BTC’den 137.000’e gerileyen varlıkları belirterek şu yorumu yaptı.

“Bu tür bir satış baskısı görürsek ya da bu durumda Bitcoin’in açık piyasadaki arza boşaltıldığını görürsek, bu fiyat için ne anlama gelecek?”

Merten, Mt. Gox’un eski müşterilerine Bitcoin sağlamanın, büyük bir satış tarafı likiditesi kaynağı olabileceğini savunuyor. Analist, bunun satıcıların yoğun baskısına yol açacağını öngörüyor.

Bitcoin’i iki ya da üç haneli değerlerinden beri, hatta sadece birkaç düzine ya da birkaç yüz dolardan beri ellerinde tutanlar, Merten’in beklentisine göre eninde sonunda Bitcoin’in bir varlık olarak modasının geçtiğine inanacakları için varlıklarını nakde çevirmek isteyeceklerdir.

Kaynak : CoinPedia


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.