Mt. Gox, Bitcoin Dağıtımlarını Erteledi!

Feshedilen Bitcoin borsası Mt. Gox alacaklıları, tazminatlarına ilişkin kayıt yaptırmak ve geri ödeme talep etmek için Mart 2023’e kadar zamanları var. Son düzenleme ile dağıtım tarihi 31 Temmuz’dan 23 Eylül’e uzatıldı.

Seçim ve Kayıt için son tarih daha önce 10 Ocak 2023 olarak açıklanmıştı. Dolayısıyla, söz konusu prosedürü son tarihe kadar tamamlamayan alıcılar, geri ödemelerinin tamamını alamayacaktı.

Tokyo merkezli Mt. Gox 2010 yılında piyasaya sürüldü. Borsa, 2014 yılının başlarında dünya çapındaki tüm Bitcoin işlemlerinin yaklaşık %70’ini gerçekleştiriyordu. Ancak, güvenlik protokollerinin eksikliği nedeniyle, hacker’lar ağa saldırarak 24.000’den fazla müşterinin kripto varlıklarını çalmayı başardı. Bu olayın ardından borsa iflas başvurusunda bulundu ve faaliyetlerini durdurdu.

Hacker’ların firmadan 740.000 ve 100.000 BTC daha çaldığı bildirildi. Toplam miktar o sırada 460 milyon dolar değerindeydi.

Alacaklıların ödemelerinin yapılmasına ilişkin son uzatmanın nedeninin ne olabileceği konusunda spekülasyonlar da dolaşıyor.

Mt. Gox Varlıkları Yakın Zamanda Hareket Etti

Mt. Gox ile ilişkili yaklaşık 10.000 Bitcoin büyük karmaşanın yaşandığı Kasım 2022’de hareket etti. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, ana cüzdan bilinmeyen iki cüzdana 167 milyon dolarlık BTC gönderdi. Cüzdanlardan biri 58,36,8800 değerinde 3.500 BTC toplarken, kısa süre sonra başka bir cüzdana 300 BTC gönderdi. Bu daha da devam etti ve diğer birkaç cüzdan arasında bölündü.

CryptoQuant CEO’su, bu fonları hareket ettirenlerin suçlular olabileceğine dikkat çekti. Ki Young Ju, bu hacker’ların neden boğa koşusu sırasında değil de 16.000 dolarlık Bitcoin ile para taşıdıklarını sorduğunda şunları söyledi.

Zaten umurlarında değil. Şu ana kadar 55 kat kâr ettiler. İlk varlıkları Ocak 2015’ten aldılar ve 297 dolardı…

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.