Analist Değerlendirdi: Kripto Piyasaları Dibe Ulaştı Mı?

Yaygın olarak takip edilen analist Michaël van de Poppe, kripto piyasaları için güncel bir değerlendirmede bulundu. Analist kripto para birimlerinde ayı piyasası olasılığının düşük olduğuna inanıyor. İşte detaylar.

Van de Poppe, 618.600 Twitter takipçisine, tüm kripto varlıklarının toplam piyasa değerinin önemli bir dip göstergenin hemen üzerine çıkmayı başardığını söyledi.

“En önemli grafik Bitcoin grafiği değil. Kripto paralar için toplam piyasa değeri (TOTAL). Son çöküşte ve tekrar yükselişte 200 haftalık hareketli ortalamanın altında asla kapanış yapmadı. Bu, en dip seviyeyi gördüğümüz anlamına gelir. Gerçekleşmesi en olası senaryo, 1.25 trilyon dolara doğru devam etmek.”

Coinmarket total cap

Yazının kaleme alındığı sırada, tüm kripto varlıklarının toplam piyasa değeri 1 trilyon doların biraz üzerindeyken, TOTAL grafiğinin 200 haftalık hareketli ortalaması 860 milyar dolar civarında seyrediyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, bunların yanında Van de Poppe, kripto piyasalarında sürekli bir sıçrama öngörüyor. Buna bağlı olarak da, stablecoin odaklı merkezi olmayan borsa Curve Finance’in yönetim token’ı olan CRV’de de beklentisi pozitif. Anacak Van de Poppe yeni bir strateji oturumunda, CRV’nin 1.45 dolar civarındaki dirence ilerlemeden önce bir geri çekilmeye hazır göründüğünü söyledi.

“Dört saatlik grafiğe göre, trend yukarı, bu yüzden bir kırılma yakalayabiliriz… Ancak bu aralığın tepesini (1.45 dolar) test ettiğimiz düşünülürse, henüz net bir kırılma olmaması çok mantıklı… bu durumda, ben 1.17 dolarda long pozisyon bekleyeceğim… Bundan sonra 1.98 dolara doğru bir tetikleyici olacağını varsayıyorum.”

Yazma sırasında, CRV 1.41 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Yatırımcının radarındaki bir diğer kripto para ise Ethereum (ETH) rakibi Fantom (FTM). Van de Poppe’ye göre, FTM’nin 0.36 dolar seviyesindeki direncini kırmayı başarmadan önce bir geri çekilme yaşaması muhtemel.

“0.31 dolar civarında teste girebiliriz. Bu testten sonra 0.33 dolara ulaşmak şaşırtıcı olmaz. Ancak genel olarak eğilim yukarı ve 0.29 dolara çok güçlü bir sıçrama aldık. Bu büyük olasılıkla bir kırılmaya neden olacak.” 

Van de Poppe, bir kırılmanın FTM’yi 0.46 dolara kadar çıkarabileceğini ekliyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.