Nisan 25, 2022

Akıllı Yatırımcı, Nisan Ayında Bu Kripto Paralara Akın Etti: CoinShares

Önde gelen bir kripto varlık yöneticisi, altcoin odaklı ürünlere devam eden yatırım sayesinde kurumsal yatırım ürünlerinde geçen hafta çıkışların yavaşlatıldığını açıkladı.

CoinShares son yayınladığı Digital Asset Fund Flows Weekly raporunda, kripto yatırım ürünlerinin geçen hafta küçük çıkışlar yaşadığını tespit etti.

“Dijital varlık yatırım ürünlerinden geçen hafta çıkışlar sakinleşti ve toplam 7.2 milyon dolar değerine ulaştı. Geçen 3 haftalık vadede ise toplam çıkışlar 219 milyon dolara ulaştı.”

kripto para yatırımları

CoinShares, üç haftalık süreçte yani ayın başından beri yaşanan çıkışlara rağmen yıllık girişlerin hala 389 milyon dolar olarak pozitif kaldığını belirtti.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) odaklı yatırım ürünleri ayın başından bu yana sırasıyla 178 milyon dolar ve 16.9 milyon dolar çıkış yaşarken, Avalanche (AVAX), Solana (SOL), Terra (LUNA) ve Algorand (ALGO) gibi altcoin’lere odaklanan yatırım ürünleri mütevazı girişlerin tadını çıkardı.

“Avalanche, Solana, Terra ve Algorand’da yaşanan sırasıyla 1.8 milyon dolar, 0.8 milyon dolar, 0.7 milyon dolar ve 0.2 milyon dolar tutarında kayda değer girişlerle, altcoin’ler, yatırımcılar arasında odak noktası olmaya devam ediyor.”

kripto para yatırım sıralaması

CoinShares ayrıca, piyasaya sürülen kripto yatırım ürünlerinin sayısının son dört ayda 2021’in 4. çeyreğine kıyasla yavaşladığını ekledi.

“Yatırım ürünü lansmanlarının toplam sayısı, 2021’in 4. çeyreğinde 24 iken, 2022’nin ilk çeyreğinde yalnızca 11 olmak üzere azaldı. Varlık türüne göre 23 farklı yatırım ürününden 10’u bu yıl piyasaya sürüldü. Bunlar arasında en önemlileri sırasıyla 49 milyon dolar, 30 milyon dolar ve 16 milyon dolar yönetim altındaki varlıklarla Avalanche, Tezos ve Terra olan altcoin’lere odaklandı.”

Son olarak firma blockchain hisse senetlerine dair şöyle bir değerlendirmede bulundu:

“Geçen hafta küresel olarak yükselen faiz oranları tehdidine ve teknoloji şirketleri üzerindeki geniş olumsuz fiyat etkisine rağmen, blockchain hisse senetleri geçen hafta toplam 3 milyon dolar tutarında küçük girişler gördü.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.