Nisan 25, 2022

Dikkat: Bu Altcoin Sessizce İlerlemeye Devam Ediyor!

Bonded LUNA (BLUNA), Litecoin (LTC) ve Chainlink‘i (LINK) sessiz sedasız bir şekilde geride bıraktı ve şu anda CoinGecko sıralamasında 22. sıraya kadar yükseldi.

LUNA, Terra blok zincirinin yönetişim ve hisselendirme token’ı olarak çalışıyor, BLUNA ise stake edilmiş LUNA ve ilgili blok ödüllerini temsil eden token’dır. BLUNA, LUNA gibi takas edilebilir ve devredilebilir olduğundan Terra’nın merkezi olmayan borsasında takas edilmektedir.

BLUNA, 24 saatlik grafikte %3,3 oranında değer kaybetmesine rağmen, 7 günlük grafikte %13,8’e varan yükseliş kaydetti. Öte yandan Litecoin (LTC) ve Chainlink (LINK) ise 7 günlük grafikte sırasıyla %8.3 ve %8.4’e varan kayıplar yaşadı. Terra (LUNA) da 7 günlük grafikte %15’e varan kazanç kaydetti.

bonded luna kripto para

BLUNA ve LUNA Neden Farklı Fiyata Sahip?

BLUNA’ya özgü diğer hususlar, fiyat verimsizliğinin ortak nedenine ek olarak, LUNA/BLUNA fiyatlandırmasının protokoller arasında farklılık göstermesine neden olmaktadır.

Örneğin Anchor Protocol‘de Bonded LUNA, LUNA’dan daha yüksek fiyatlandırılmış durumda. Bunun nedeni, anında yanma olmadıkça, BLUNA’nın Anchor’da bağlandıktan ve basıldıktan sonra yalnızca 21 gün (artı üç günlük işlem süresi) sonra yakılıp LUNA’ya geri alınabilmesidir. Ve BLUNA, yalnızca stake edilen LUNA’nın değerini değil, aynı zamanda 21 günlük kilitlenme süresi boyunca bahisten elde edilen blok ödüllerini de temsil ettiğinden, her zaman LUNA’dan daha değerlidir.

Öte yandan LUNA’nın fiyatı bazen BLUNA’dan daha yüksek olabilmektedir, bunun nedeni ise daha fazla kullanıcının DEX’lerde satın almak yerine Bonded LUNA satıyor. LUNA’nın daha yüksek fiyatlandırılmasının bir başka nedeni de, kullanıcıların normalde teminat olarak kullanmaları gerekmedikçe tahvil varlıkları satın almamasıdır.

Haber hazırlanırken Bonded LUNA 88.39 dolardan işlem görüyordu, LUNA ise 89.14 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.